POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Średzcy policjanci w ostatniej chwili uratowali 35-latka, który chciał popełnić samobójstwo

Zdjęcie ilustracyjne fot.: mpr

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej późno w nocy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który zamierza targnąć się na swoje życie.

Pod wskazane miejsce zamieszkania natychmiast zadysponowano funkcjonariuszy, którzy jak się okazało, dotarli na miejsce niemal w ostatniej chwili. - Na miejscu mundurowi zastali otwarte drzwi do mieszkania, jednak mężczyzny wewnątrz nie było. Zaalarmowani hałasami dobiegającymi z zewnątrz zauważyli desperata, który wisiał już na ogrodzeniu na linie całym ciężarem ciała. Policjanci natychmiast dobiegli do poszkodowanego. Pomoc przyszła w ostatniej chwili, mężczyzna tracił już oddech. Mundurowi oswobodzili 35-letniego mieszkańca powiatu średzkiego z pętli, którą miał założoną na szyi, a następnie udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej - informuje asp. szt. Marta Stefanowska oficer prasowa średzkiej policji.

Mężczyzna został przekazany pogotowiu, a następnie przewieziony do szpitala. - Zdarzają się sytuacje, kiedy osobom wydaje się, że nie ma już wyjścia z problemów. Ważne, aby w sytuacji kryzysowej szukać pomocy i wsparcia. W każdym powiecie znajduje się wiele instytucji, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc - dodaje policjantka, nadmieniając, że wsparcie można uzyskać również, dzwoniąc na całodobową linię telefoniczną Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego pod nr telefonu 800 70 2222.

echo/KPP Środa Śląska

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Średzcy policjanci w ostatniej chwili uratowali 35-latka, który chciał popełnić samobójstwo

  2020-09-16 14:01:47

  gość: ~Pytanie

  To w gminie Udanin?

 • 2020-09-16 18:32:12

  gość: ~Anka

  ostatnio dodany post

  Te instytucje to fikcja, 'wsparcie' to kpina...

REKLAMA