POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Uroczyste otwarcie drogi w Piersnie

Uroczysty odbiór drogi w Piersnie fot.: Gmina Kostomłoty

Droga w Piersnie zmieniła diametralnie wizerunek miejscowości, poprawiła bezpieczeństwo w komunikacji pieszej i drogowej.

W dniu 15 września w Piersnie uroczyście otwarto inwestycję drogową, na którą składały się:
• Budowa 600 m odcinka chodnika wzdłuż drogi brukowej. Koszt inwestycji to 188 882,76 zł. Inwestycję zrealizowano ze środków własnych Gminy Kostomłoty.
• Budowa ponad pół kilometrowego odcinka drogi wraz z chodnikiem i kanalizacją deszczową. Koszt inwestycji to 1 204 090,27 zł. Na to zadanie Gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 867 603,80 zł z Funduszu Dróg Samorządowych.
• Remont polegający na ułożeniu nakładki betonowo-asfaltowej na 120 metrowym odcinku kończącym inwestycję. Koszt tego zadania to kwota 44 215,82 zł.
Ta atrakcyjna i rozległa inwestycja wymagała szczególnego podkreślenia i docenienia. Do uroczystego poświęcenia nowej drogi zaproszono Księdza Pawła Stypę, a uroczystego aktu przecięcia wstęgi dokonali przedstawiciele: samorządu gminy Kostomłoty, wykonawcy, rady sołeckiej i mieszkańcy Piersna.
Pani Janina Gawlik Wójt Gminy Kostomłoty życzyła mieszkańcom bezpiecznego korzystania z nowej drogi, na którą w Piersnie czekano długie 70 lat. - Tylko zadania realizowane kompleksowo mają swój sens ekonomiczny i oddziaływanie społeczne. - dodaje Janina Gawlik.
Pan Władysław Medyński sołtys Piersna i pan Ryszard Pisarek radny gminy Kostomłoty w swoich wystąpieniach podziękowali za inwestycję i podkreślili jej znaczenie dla lokalnego społeczeństwa.
Pani Agnieszka Śladowska przewodnicząca Rady Gminy Kostomłoty w imieniu własnym i Rady gratulowała Radnemu i Sołtysowi determinacji w dążeniu do realizacji przedmiotowej inwestycji a mieszkańcom Piersna życzyła bezpiecznych przejazdów i spacerów.

Gmina Kostomłoty

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA