POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Motoryzacyjnie dla Oliwiera już jutro w Malczycach. Akcję wsparł m.in. piłkarz Paweł Wojciechowski

Paweł Wojciechowski przekazał swoją koszulkę na licytacje fot.: gornik.leczyna.pl

20 września (niedziela) w Malczycach odbędzie się charytatywne wydarzenie. Uczestnicy będą zbierać pieniądze na leczenie kilkuletniego Oliwiera. 

Chłopiec jest podopiecznym Fundacji Pomoc Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”. W październiku ubiegłego roku jego rodzice usłyszeli diagnozę, siatkówczak lewego oka. Od razu rozpoczęła się chemioterapia. Po obiecującym początku leczenia, a następnie ograniczeniu dostępu do specjalistów po nadejściu pandemii koronawirusa, w czerwcu badania wykazały wznowę. W sierpniu kolejna diagnoza, guz prawego oka. Mały Oliwier leczony jest w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka, a każdy wyjazd jest dużym wyzwaniem, zarówno finansowym, jak i logistycznym.

Już jutro w Malczycach na boisku przy ul. Mickiewicza od godz. 9 odbędzie się wiele atrakcji m.in. koncert, pokaz MMA i zlot samochodów. Organizatorami wydarzenia są Opel Squad z Wrocławia, Urząd Gminy Malczyce oraz sołectwo Malczyce. Nie zabraknie również licytacji, z których dochód zostanie przeznaczony na leczenie 17-miesięcznego chłopca. Jednym z wystawionych przedmiotów będzie koszulka z autografami piłkarzy Miedzi Legnica, którą klub przekazał we wtorek. Akcję wsparł również klub MLKS Polonia Środa Śląska, którego to koszulkę także będzie można zdobyć podczas niedzielnego zlotu.

To nie jedyne piłkarskie akcenty tego wydarzenia. Napastnik Górnika Łęczna przekazał na licytację swoją koszulkę. - Pochodzący z Malczyc Paweł Wojciechowski był poruszony chorobą chłopca. Napastnik nie zwlekał z pomocą i wsparł akcję, przekazując na licytację koszulkę Górnika Łęczna z autografami całej drużyny - czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Licytacje poprowadzi DJ Kevlar. Więcej o historii Oliwiera Kwiatkowskiego możecie przeczytać na oficjalnej stronie fundacji Kawałek Nieba.

echo

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Motoryzacyjnie dla Oliwiera już jutro w Malczycach. Akcję wsparł m.in. piłkarz Paweł Wojciechowski

  2020-09-19 17:33:29

  gość: ~ciekawy

  A czy nasz wójt będzie? Jego pieski ujadają że żonę i dzieci zostawił. jeśli to prawda to mu całkiem odbiło aż żal

 • 2020-09-20 13:21:58

  gość: ~brawura

  ma gość tupet, jest, w czerwonej koszulce się lansuje by z daleka go wszyscy widzieli a uśmiecha się od ucha do ucha, normalnie facet wstydu nie ma

 • 2020-09-20 15:54:28

  gość: ~do wójta

  facet czy ty masz jaja? kręcisz się po tym boisku i miną nadrabiasz, nie ośmieszaj się, idz do domu i zajmij się lepiej swoją rodziną

 • 2020-09-21 17:01:48

  gość: ~Ja

  ostatnio dodany post

  Te wójtowa nie kompromituj się

REKLAMA