POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Podłożenie ładunku wybuchowego, pożary i kolizje [raport średzkich strażaków]

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

W ciągu minionego weekendu strażacy interweniowali kilkukrotnie m.in. przy kolizjach.

18 września około godziny 15.00 do Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie, że na ulicy Akacjowej we Wróblowicach przy skrzyżowaniu z DK94 doszło do zderzenia trzech pojazdów. Na miejsce zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej. W kolizji brały udział dwa samochody osobowe i samochód ciężarowy. Nie było osób poszkodowanych, a na miejscu stwierdzono wyciek płynów oraz porozrzucane elementy karoserii.

- Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów - informuje Dariusz Domaradzki z PSP w Środzie Śląskiej. Straty oszacowano na około 50 tys. zł.

18 września około godziny 17.00 otrzymano informację o zdarzeniu na autostradzie A4 na wysokości miejscowości Paździorno. Zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej, a na miejscu okazało się, że doszło do zderzenia samochodu osobowego z busem.

- Nikt nie został poszkodowany. Podobnie jak w poprzednim zdarzeniu działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatorów - informuje Dariusz Domaradzki, dodając, że straty w wyniku zdarzenia oszacowano na około 5 tys. zł.

Tego samego dnia około godziny 17.30 do Stanowiska Kierowania Państowowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie o podłożeniu ładunku wybuchowego na terenie miejscowości Udanin. Pracownik jednego z budynku znalazł kartkę, na której napisano, że w jednym z pomieszczeń w reklamówce znajduje się ładunek wybuchowy. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej. Ewakuowano wszystkie osoby z budynku. Bomby nie znaleziono. Dalsze czynności, mające na celu wyjaśnienie sprawy prowadzi policja.

Również 18 września około godziny 18:30 otrzymano zgłoszenie, o pożarze w budynku mieszkalnym w Mazurowicach. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że palą się elementy wyposażenia na pierwszym piętrze. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem straży. Według interweniujących na miejscu strażaków przyczyną pożaru był pozostawiony na gazie garnek ze smalcem, który mieszkaniec pozostawił wychodząc z domu. Podano dwa prądy wody. Spaleniu uległo wyposażenie mieszkania.

18 września przed godziną 22 wpłyneło zgłoszenie, że na DK94 na wysokości miejscowości Wilczków doszło do kolizji samochodu osobowego z ciągnikiem. Na miejsce zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej. Na pasie ruchu w kierunku Prochowic samochód osobowy uderzył w przyczepę rolniczą. Żaden uczestnik zdarzenia nie został poszkodowany.

20 września, godzina ok. 19:30 - na autostradzie A4 w okolicach miejscowości Jarosław zderzyły się trzy pojazdy. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej. Pojazdy znajdowały się na lewym pasie ruchu w kierunku Wrocławia. Ruch odbywał się prawym pasem. W zdarzeniu brały udział pojazdy marek skodia fabia, mazda 6 oraz audi a3. Ze wstępnych informacji wynika, że nikt nie został poszkodowany. Straty oszacowano na około 10 tys złotych.

echo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA