POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Na autostradzie trwają prace remontowe wiaduktów. Możliwe utrudnienia w ruchu

Trwają prace nad wiaduktem fot.: M. Szumiata

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wydała komunikat o możliwych utrudnieniach w ruchu na odcinku autostrady A4 między Legnicą a Wrocławiem.

To właśnie tam na ok. 122 kilometrze autostrady na wysokości miejscowości Samborz (gm. Kostomłoty) znajduje się wiadukt, którego filary są remontowane. - W czasie prowadzenia prac będą zamknięte lewe pasy ruchu i będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 60 km/h. Ruch będzie odbywał się pasami prawymi - czytamy w komunikacie. Roboty mają potrwać do 25 września.

Do tej pory prace remontowe przeprowadzone zostały na sześciu wiaduktach pomiędzy Legnicą a Wrocławiem, koło miejscowości: Wądroże Wielkie, Strzeganowice, Budziszów, Biskupice, Nowa Wieś Wrocławska oraz Piotrowice. - Stan techniczny podpór wiaduktów wymagał wzmocnienia filarów, aby możliwa była ich dalsza i bezpieczna eksploatacja. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności - informuje GDDKiA.

Koszt wyremontowania 6 podpór wiaduktów oraz rozbiórka wyłączonego z ruchu wiaduktu w pobliżu miejscowości Sadków w zakresie przęseł i podpór, to ponad 3,7 mln złotych.

echo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA