POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Na tę wiadomość czekało wiele osób. Alanek po długim leczeniu jest już zdrowy!

Alanek zwycięzył walkę z chorobą fot.: anbo

O historii chłopca i jego drodze do wyzdrowienia pisaliśmy już wielokrotnie. Dziś możemy podać informację, na którą czekali wszyscy. 

U chłopczyka zdiagnozowano złożoną wadę serca. W powiecie średzkim wielu mieszkańców zaangażowało się w pomoc w uzbieraniu funduszy na leczenie dziecka. Organizowano m.in. wydarzenia z licytacjami.  

14 września Alan wraz z mamą polecieli do Boston Children's Hospital w Bostonie, gdzie chłopiec miał przejść operację. Kilkanaście dni później w mediach społecznościowych pojawił się wpis. - Wczorajszy dzień (22 września przy. red.) był bardzo długi, można powiedzieć, że trwał wieczność. Przygotowanie Alanka, długa operacja, stres, to wszystko trwało ponad 10 godzin. Doczekaliśmy się chwili, gdy operacja zakończyła się sukcesem - informuje mama dziecka Kamila Ptak. - Po rozmowie z lekarzem Pedro del Nido, usłyszeliśmy, że Alanek jest zdrowym chłopcem. Do teraz nie mogę w to uwierzyć, a radość przepełnia moje serce - dodaje szczęśliwa kobieta.

Chłopiec przeszedł przełożenie wielkich pni tętniczych, wymianę baterii w stymulatorze serca oraz został usunięty z serduszka założony rok temu banding.
- Alanek, jak zawsze wykazał się siłą walki i zwyciężył. Teraz oczywiście potrzebuje bardzo dużo odpoczynku, by za kilka dni opuścić OIOM i pokazać się w dobrej formie na kardiologii. Bardzo wszystkim dziękuję za modlitwę i wsparcie. To wiele dla nas znaczy i dodaje więcej sił - dodaje mama chłopca.
 
Zdj. Alanek po operacji.

echo

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Na tę wiadomość czekało wiele osób. Alanek po długim leczeniu jest już zdrowy!

    2020-09-25 09:08:22

    gość: ~Super

    ostatnio dodany post

    Wspaniała wiadomość. Dużo zdrówka dla Alanka i całej rodzinki.

REKLAMA