POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Średzkie kino: powrót do przeszłości... w nowej wersji

Zdjęcie ilustracyjne fot.: Kino Kadr Środa Śląska

Niedawno Dom Kultury w Środzie Śląskiej oraz kino przeszły wizerunkowe zmiany. Ich efektem są m.in. nowe loga, które zaprojektował mieszkaniec Środy Śląskiej.

Jak informują przedstawiciele placówek, nowa identyfikacja bazuje na prostej stylistyce. - Na przestrzeni lat logo domu kultury ewoluowało. Najpierw symbolizował go pegaz, później było jeszcze kilka innych wariancji, aż w końcu powstało wszystkim dobrze znane logo z kolorowymi "kafelkami" - czytamy w komunikacie Domu Kultury w Środzie Śląskiej.

Na czym polegają zmiany i co symbolizują poszczególne elementy znaku? - Charakterystyczne przejście przez tunel w centrum miasta zaprasza do przekroczenia drzwi, bramy, sceny i skorzystanie z usług placówki. Tunel w swojej formie przypomina ekran lub kadr średzkiego kina cyfrowego, co także zostało ujęte w nowym znaku. Uniwersalność i łatwość zapamiętania logo to połączenie liternictwa, architektury relacji międzyludzkich. To również otwarcie się na nowe wyzwania w naszej małej ojczyźnie. Idąc z duchem czasu, rozwijamy działalność domu kultury dostosowując aktualne zapotrzebowanie na kulturę - dodają przedstawiciele placówki.

Nowe logo DK Środa Śląska i Kina Kadr

Zmianę przeszło także Cyfrowe Kino w Środzie Śląskiej, które niejako wraca do swojego wizerunku sprzed lat. - Kino to nieodzowna część Domu Kultury w Środzie Śląskiej. (...) Wspomnieniami wróciliśmy do czasów z 2006 roku, kiedy kino zaczęło swoją przygodę w murach na Placu Wolności 58 w Środzie Śląskiej. Wtedy nazwano je kinem Kadr. Uznaliśmy, że w czasach cyfryzacji warto przypomnieć, że jak kino to kadr i obraz, dzięki któremu mamy okazję przenieść się w inny świat i przygody, które możemy przeżywać za każdym razem, kiedy zasiadamy w kinowym fotelu - informują pracownicy kina.

Autorem obu nowych znaków jest średzianin Jacek Kata, któremu zlecono ich wykonanie. - Wersji logo było kilka, które ostatecznie naprowadziły na właściwy znak. Kolorystyka została wybrana i zaakceptowana z kilku wersji po konsultacjach z dyrektorem - przyznaje autor znaków. Użyte w projektach kolory także mają swoje znaczenie. Czerwień to emocje i aktywność, która z pewnością towarzyszy gościom średzkiego domu kultury. Natomiast błękit użyty w znaku kina ma odzwierciedlać światło i wiązkę lasera.

echo

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Średzkie kino: powrót do przeszłości... w nowej wersji

    2020-10-16 23:38:32

    gość: ~Wir

    ostatnio dodany post

    Czy w kinie niema wirusa?

REKLAMA