POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Spotkania z najmłodszymi o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze

Spotkanie z najmłodszymi w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" fot.: KPP Środa Śląska

Średzcy policjanci od początku roku szkolnego realizują założenia akcji pn.: „Bezpieczna droga do szkoły”.

Jej celem jest przypominanie uczniom podczas m.in. pogadanek o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas ich drogi do i ze szkoły. Dla mundurowych spotkanie z uczniami klas pierwszych to okazja do nauczenia ich właściwych zachowań i nawyków, które z pewnością, jeśli będą utrwalane przez rodziców i opiekunów, wpłyną na bezpieczeństwo najmłodszych w ruchu drogowym. 

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej realizując założenia akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, jak co roku odwiedziła uczniów klas pierwszych średzkiej podstawówki, aby przypomnieć im o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze. Była to więc okazja do zwrócenia najmłodszym uwagi na to, w jaki sposób należy przechodzić na drugą stronę jezdni, aby było bezpiecznie.

Spotkanie z pierwszakami było również doskonałą okazją do tego, aby wskazać na zagrożenia, jakie mogą wystąpić i nauczyć ich właściwych zachowań.

Policjantka zachęcała uczniów do noszenia elementów odblaskowych, które szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy szybko robi się ciemno, spełniają swoją rolę i czynią ich użytkowników widocznymi. Podczas pogadanek była też mowa o bezpiecznym podróżowaniu samochodem, a także jak reagować, kiedy dziecko zaczepi osoba obca.

KPP Środa Śląska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA