POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Wyremontowano kuchnię i szkolną stołówkę w Malczycach

Szkolna kuchnia po remoncie fot.: Gmina Malczyce

W czerwcu br. gmina Malczyce została beneficjentem rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”, otrzymując tym samym dofinansowanie w kwocie 78 855,81 zł.

Wsparcie finansowe w formie dotacji przeznaczone zostało na remont kuchni i stołówki szkolnej w budynku przy ul.Szkolnej 6. W ramach prac wymieniona została posadzka, położono nowe płytki na ścianach i podłodze, pomalowano pomieszczenia, wymieniono przyłącza oraz zainstalowano nowy węzeł sanitarny.

Koszt całkowity zadania wyniósł 98.694,76 zł. Prace trwały niespełna 3 miesiące. Wykonawcą inwestycji była firma Zakład Remontowy p. z o.o. z Legnicy.

Rządowy program „Posiłek w szkole i w domu” wspiera organy prowadzące szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc do spożywania posiłków.

Od 1 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Malczycach im. Skarbów Dolnego Śląska korzystają z nowej, wyremontowanej stołówki szkolnej, a posiłki przygotowywane są dla nich w nowej kuchni.

Gmina Malczyce

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA