Fantastyczny początek sezonu LZS Średzianin. Byli bezkonkurencyjni

Mecz LZS Średzianin Środa Śląska vs KPS Faraon Ziębice fot.: echo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W minioną sobotę odbył się inaugurujący sezon, mecz siatkarzy LZS Średzianin Środa Śląska z KPS Faraon Ziębice.

Od bardzo przekonującej wygranej 3:0 (-13,-12,-20) nad zespołem beniaminka rozgrywek KPS Faraon Ziębice, zaczęli swoją przygodę w PIKOSPORT Dolnoślaskiej 3 lidze siatkówki mężczyzn siatkarze LZS "Średzianin" Środa Śląska. Swój pierwszy sprawdzian po krótkim sezonie przygotowawczym zdali celująco, pokazując swoje siatkarskie doświadczenie i potencjał, który mamy nadzieję już niedługo, przełoży się na kolejne zwycięstwa.

Początkowo zawodnicy beniaminka mieli ogromną ochotę do walki jednak już po paru piłkach zaczęło uwydatniać się doświadczenie zawodników Średzianina, którzy stopniowo zwiększali swoją przewagę i wygrali spokojnie pierwszego seta 25-13. Drugi set wyglądał podobnie, nasi zawodnicy nie pozwalali rozwinąć się rywalowi i spokojnie wygrali do 12 punktów. W trzecim secie trener przeprowadził kilka zmian kadrowych, by przetestować graczy rezerwowych. Także oni stanęli na wysokości zadania i ostatecznie zakończyli set 25-20 i pojedynek 3-0.

Jak pierwsze spotkanie w sezonie oceniają zawodnicy? - Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa. Nowy sezon traktujemy jako nowe otwarcie. Doszło do nas kilku nowych graczy, co zwiększyło sportową rywalizację na treningach. W sobotnim meczu zespół pokazał dużą determinację, ambicję i wolę zwyciestwa, co w połączeniu z indywidualnymi umiejętnościami zawodników zaowocowało wypracowaniem spokojnej prewagi w każdym secie - opowiada Marcin Bartula, jeden z zawodników Średzianina. - Zadanie nie było łatwe. Po łatwo wygranych setach zawsze wkrada się trochę niepotrzebnego rozluźnienia, które może zaowocować utratą stuprocentowej koncentracji. W naszej grze widać jeszcze mankamenty wynikające z krótkiego okresu przygotowawczego, spowodowanego restrykcjami w związku z panującą sytuacją w kraju. Z każdym treningiem, meczem i sparingiem rozpędzamy się. Będziemy konsekwentnie pracować, aby grać jeszcze pewniej i wykorzystywać nasze atuty. Liczymy, że dobrą grą będziemy w stanie przyciągać coraz większe ilości kibiców na nasze mecze, a to przełoży się na większe zainteresowanie sponsorów oraz dalszy rozwój klubu - dodaje siatkarz.

W najbliższą sobotę nasza drużyna wyjeżdża do Strzelina na mecz z miejscowymi Tygrysami. Natomiast 24 października ponownie w Środzie Śląskiej zagrają z drużyną Gwardia Wrocław Academy. Już dziś zapraszamy w imieniu klubu na to spotkanie.

Skład zespołu LZS Średzianin Środa Śląska: Ostrowski, Wojcieszek, Greś, Nawrocki, Kindel, Przyborowski, Jagielski (L), Polański, Bartula, Wachuła, Stachowiak, Szymkowiak, Orczyk (L).