POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Od czwartku obowiązują nowe obostrzeżnia. Dotyczą seniorów

Zdjęcie ilustracyjne fot.: freepik.com

W związku z coraz większą liczbą zachorowań na Covid-19, zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów od 15 października wprowadzone są nowe obostrzenia.

Od czwartku w godz. 10-12 od poniedziałku do piątku w sklepach spożywczych, drogeriach, aptekach oraz na poczcie obowiązują tzw. godziny dla seniorów. Podobna regulacja była wprowadzona wiosną na początku epidemii, wówczas dotyczyła osób powyżej 65. roku życia. Tym razem wiek został obniżony i nowe obostrzenie obejmuje już od 60. roku życia. - Wśród osób powyżej 60. roku życia niemal połowa liczby pacjentów jest w szpitalach, a wśród osób, które korzystają z respiratorów, czyli są w naprawdę bardzo trudnym, bardzo ciężkim stanie zdrowia, to już jest 80 proc. Apelujemy, żeby osoby starsze pozostawały w domach. Tam, gdzie mogą, niech pozostaną w domach - mówił na sobotniej konferencji premier Mateusz Morawiecki.

Przypominamy, że od soboty cały kraj znalazł się w tzw. żółtej strefie, w której jest obowiązek noszenia maseczek ochronnych w przestrzeni publicznej, w środkach komunikacji miejskiej.

echo

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Od czwartku obowiązują nowe obostrzeżnia. Dotyczą seniorów

  2020-10-15 10:32:30

  gość: ~ups

  wszystko spoko, ale niech pozwolą nam przed 60-siątką kupować po 12-nastej a nie rozpychają się ... ponieważ Im się należy pierwszeństwo!!!

 • 2020-10-15 21:05:19

  gość: ~Wojewoda

  ostatnio dodany post

  @~ups

  To zacznij przy nich kaszleć i kichać to pouciekają

REKLAMA