POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Na terenie gminy Udanin doszło do lokalnych podtopień. Zalało także teren budowy skate parku

Interwencje strażaków ochotników z gminy Udanin fot.: Gmina Udanin/FB

Przez intensywne opady deszczu na terenie powiatu średzkiego doszło do podtopień. Wielokrotnie interweniowali strażacy.

Wiele z nich dotyczyło miejscowości z terenu gminy Udanin. Około godz. 16 strażacy otrzymali zgłoszenie, że w Udaninie w kanał ciepłowniczy został zalany na wysokość pół metra. O trudnej sytuacji w gminie poinformował urząd. - Od rana podejmujemy wraz z ochotniczymi strażami pożarnymi działania w zakresie pomocy mieszkańcom Ujazdu Górnego i Pichorowic. W ramach natychmiastowej pomocy został zakupiony i dostarczony piach, który w razie potrzeby będzie dowożony na miejsce podtopień. Jednostki ochotniczych straży pożarnych są w stałym kontakcie z Zespołem Zarządzania Kryzysowego. O godzinie 15:00 odbyło się posiedzenie (telekonferencja) Sztabu Kryzysowego pod przewodnictwem wójta Wojciecha Płaziuka. W dzisiejszych działaniach wykorzystywane są nowoczesne pompy oraz sprzęt, który został zakupiony dla naszych jednostek dzięki pozyskanym dotacjom z WFOŚiGW oraz innych instytucji - informowali urzędnicy.

Do stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej około godz. 13:30 wpłynęło także zgłoszenie o zalaniu terenu budowy skate parku w Środzie Śląskiej. - Działania strażaków polegały na wypompowaniu wody poza plac budowy - informuje rzecznik straży Dariusz Domaradzki.

echo

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Na terenie gminy Udanin doszło do lokalnych podtopień. Zalało także teren budowy skate parku

    2020-10-20 15:14:25

    gość: ~Do d z takim inwestorem

    ostatnio dodany post

    Niedokończone osiedle socjalne też stoi pod wodą. Gmina zupełnie nie interesuje się tym miejscem a później będzie płacz że w budynkach pękają ściany, jest wilgoć i grzyb.

REKLAMA