POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

W szkole w Miękini u jednego z pracowników potwierdzono koronawirusa

Zdjęcie ilustracyjne fot.: SP Miękinia

Informację o obecnej sytuacji w placówce poinformowała w oficjalnym komunikacie dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Miękini.

- W związku z potwierdzonym zachorowaniem pracownika szkoły, a w porozumieniu z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Środzie Śląskiej i organem prowadzącym szkołę, informuję państwa, że w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczniów i pracowników szkoły wprowadzam na podstawie Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach i Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji roku szkolnego w dniu jutrzejszym , tj. w piątek 16 października dodatkowy dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych - czytamy w komunikacie.

W piątek na terenie szkoły zostanie przeprowadzona dezynfekcja oraz ozonowanie placówki. Jednocześnie dyrektor Magdalena Wlaźlak-Szał informuje, że nie ma możliwości prawnych do podejmowania samodzielnych decyzji w zakresie postanowień sanitarnych. - Z uwagi na powyższe, wyjaśniam że wszystkie podejmowane przeze mnie działania wynikają z decyzji PPSE w Środzie Śląskiej i w porozumieniu z organem prowadzącym. W kompetencji dyrektora placówki nie leży decyzja w zakresie typowania osób do wymazu, kierowania na kwarantannę oraz zawieszania zajęć. Są to kompetencje stacji sanitarno-epidemiologicznej. Wszystkie informacje dotyczące funkcjonowania szkoły będą przekazywane na bieżąco przez mobiDziennik, który pozostaje wiarygodnym źródłem informacji - wyjaśnia Magdalena Wlaźlak-Szał. - Proszę rodziców, aby nie posyłali do szkoły dzieci z objawami przeziębienia i kataru! Proszę też, aby zadbali państwo o wyposażenie swoich dzieci w osłonę ust i nosa! - apeluje dyrektorka.

W poniedziałek (19 października) uczniowie przychodzą na zajęcia, nie ma bowiem w opinii średzkiego sanepidu sytuacji, w której to szkoła miałby przejść na nauczanie zdalne.

echo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA