POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Przy CeKA w Środzie Śląskiej stanęło serce wsparcia

Serce wsparcia przy CeKa fot.: echo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Przed wejściem do Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej stanął czerwony kosz w kształcie serca, do którego mieszkańcy mogą wrzucać plastikowe nakrętki.

Pojemniki tego typu pojawiają się w mielu miastach i miejscowościach w Polsce. Kosz, który umieszczono dziś w Mieście Skarbów to efekt współpracy Centrum Kultury Alternatywnej i Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Środzie Śląskiej.

Mariusz Kargol w ekspresowym tempie zorganizował zespół, który stworzył konstrukcję (tu wielkie podziękowania dla Tomasza Szulborskiego i Jarosława Andrasza), my natomiast zajmiemy się teraz organizowaniem zbiórek – informuje Anna Klimczuk-Malczewska z CeKA.

Do pojemnika można wrzucać dowolne plastikowe nakrętki. Będą one przekazywane na rzecz najmłodszych mieszkańców naszego powiatu, którzy na co dzień borykają się z przeciwnościami losu i zmagają z różnymi, często bardzo ciężkimi chorobami. 

– Mamy nadzieję, że inicjatywa będzie wspierana przez wszystkich mieszkańców. Wiemy już także, że podobne serca staną niebawem w innych miejscowościach ziemi średzkiej, co bardzo cieszy – dodają pracownicy CeKa.

Osoby zainteresowane pomocą na rzecz swojego dziecka, w postaci nakrętek, proszone są o składanie wniosków o wsparcie do Centrum Kultury Alternatywnej. Regulamin oraz wniosek do pobrania TUTAJ.

echo

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

 • Przy CeKA w Środzie Śląskiej stanęło serce wsparcia

  2020-10-17 08:54:54

  gość: ~hmmm

  Zbieranie nakrętek to oddolna inicjatywa zwykłych ludzi, działajaca skutecznie od lat, bez rozgłosu i zbędnych nakładów finansowych, do koszy w sklepach.
  Pomysł został skradziony, udoskonalony i odtrąbiony jako pomoc dla tych słabszych. Ile ten pomysł
  kosztował i kto na nim tak naprawdę skorzysta(ł) ?

 • 2020-10-17 10:07:55

  gość: ~malkontent

  @~hmmm
  Na fb znalazłem info że nic. Mieszkańcy we własnym zakresie je zrobili, za darmo. To fajna inicjatywa i takie głupie komentarze są niepotrzebne. Zniechęcają potem innych do udzielania pomocy.

 • 2020-10-17 15:40:52

  gość: ~Super

  ostatnio dodany post

  Brawo dla Chłopaków za budowę serca!

REKLAMA