POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Koronawirus w szkole w Mieczkowie. Jeden z oddziałów przeniesiono na kwarantannę

Zdjęcie ilustracyjne fot.: SP Mieczków

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mieczkowie Bogusława Fajkiel wydała komunikat dot. funkcjonowania szkoły.

- W związku z pojawieniem się w szkole pierwszego przypadku zakażenia wirusem COVID-19, jeden z oddziałów zostaje objęty kwarantanną do dnia 22 października - informuje dyrekcja placówki.

Sytuacja w szkole monitorowana jest przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Środzie Śląskiej. - W przypadku wystąpienia innych okoliczności, o podjętych decyzjach będą informowani państwo na bieżąco przez dziennik elektroniczny, telefonicznie oraz na stronie szkoły - dodaje dyrektor i jednocześnie bezpośrednio zwraca się do rodziców uczniów: - Zwracam się z prośbą do rodziców, aby nie posyłali do szkoły dzieci z objawami przeziębienia i  kataru. Proszę też, aby tak jak do tej pory dbali państwo o wyposażenie swoich dzieci w osłonę ust i nosa.

Najnowsze statystyki średzkiego sanepidu

Obecnie w powiecie średzkim na kwarantannie przebywa 296 osób (Środa Śląska - 144; Miękinia - 98; Kostomłoty - 25; Udanin - 43; Malczyce - 15). Liczba mieszkańców powiatu z dodatnim wynikiem na obecność SARS-CoV-2 to w tej chwili 62, z czego 4 osoby są hospitalizowane, a 58 przebywaja w izolacji domowej.

Od początku pandemii w naszym powiecie było 134 zakażonych mieszkańców (Kostomłoty - 24; Malczyce - 8; Miękinia - 51; Środa Śląska - 43; Udanin - 8).

echo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA