POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Aktywnie w gminie Udanin. Jedna inwestycja jest już zakończona, kolejna otrzymała dotację

Nowe doposażenie placów zabaw na terenie gminy Udanin fot.: Gmina Udanin

W gminie Udanin właśnie zakończyło się doposażanie placów zabaw i siłowni w kilku miejscowościach.

Inwestycja została zrealizowana w ramach zadania pn. „Doposażenie placów zabaw na terenie Gminy Udanin wraz z nasadzeniem zieleni”. Nowe urządzenia stoją w miejscowościach: Udanin - urządzenie zabawowe typu „wieża ze zjeżdżalnią”; Damianowo - wielofunkcyjne urządzenie siłowni plenerowej typu: „twister-wahadło”; Piekary - urządzenie zabawowe typu: „piramida linowa”; Pielaszkowice - wielofunkcyjne urządzenia siłowni plenerowej typu: „twister-wahadło”, „prasa nożna-wioślarz”; Konary - wielofunkcyjne urządzenia siłowni plenerowej typu: „twister-wahadło, „prasa nożna-wioślarz”.

- Tak jak w roku poprzednim zadanie wykonała firma NOBA-EXIM z siedzibą w Kawęczynie.  Wartość inwestycji to ponad 55,6 tys. złotych. Dofinansowanie otrzymaliśmy w ramach konkursu "Odnowa Dolnośląskiej Wsi" w roku 2020 z budżetu Województwa Dolnośląskiego w wysokości ponad 25 tys. złotych - informują urzędnicy. 
 
To nie koniec dobrych wiadomości z gminy. - Rada Gminy w Udaninie na wniosek wójta przyznała dotację w kwocie 13 tys. złotych dla kościoła filialnego pw. Matki Boskiej Anielskiej i Krzyża Św. w Udaninie na realizację zadania pn. „Remont elewacji wschodniej kościoła filialnego” - czytamy w komunikacie gminy. Wartość całego zadania to 64 tys. złotych. Pod koniec listopada zadanie ma zostać zrealizowane.

echo/Gmina Udanin

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA