POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Radosław Pupin zdobył wicemistrzostwo Polski

Radosław Pupin wicemistrzem Polski! fot.: arch. prywatne Radosława Pupina

Kilka dni temu odbyły się mistrzostwa Polski seniorów Point-fighting oraz Light-contakt (kickboxing). Uczestniczył w nich klub Glory ze Środy Śląskiej.

Na wydarzenie zjechało się wielu zawodników z kadry z całego kraju. Naszymi reprezentantami byli Marcel Smoliński (kategoria senior 57 kg) oraz Radosław Pupin (kategoria senior waga +94 kg). Niestety wcześniejsza kontuzja Marcela uniemożliwiła mu start w zawodach. 

Trener klubu Glory po raz kolejny zaskoczył swoich przeciwników dynamiką i przygotowaniem technicznym. - Mówi się, że w walce najważniejszy jest luz, ale również koncentracja, trochę cwaniactwa, obycia z walkami. Często młodym zawodnikom, ja też byłem młodszy, towarzyszy duży stres, który powoduje, że z najlepszego zawodnika "uchodzi powietrze", choć jest świetnie przygotowany. Po wejściu do finału mistrzostw Polski w Point Fightingu, w trzeciej rundzie wykonując kopnięcie, poczułem ból z tylu uda, który uniemożliwił mi dalszą rywalizację - relacjonuje mistrzostwa Radosław Pupin, na co dzień trener w klubie Glory.

- Niestety w tym dniu zakończyłem swoją rywalizację, pozostając na drugim miejscu Mistrzostw Polski. W niedzielę w walce półfinałowej w formule light-contakt odpuściłem dalszą rywalizację z powodu naderwania mięśnia. Patrząc jednak na przebieg zawodów jestem bardzo zadowolony z osiągniętego wyniku i dołożenia kolejnych medali do dorobku sportowego. Jednak nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa - dodaje Radosław.

- Dziękuję serdecznie za wsparcie gminie Środa Śląska w projekt "Boks Kick-boxing dla dzieci i młodzieży" w wysokości 17 tys. złotych, który bezwzględnie pomaga w zadaniach klubu i godnemu reprezentowaniu miasta. Oczywiście zapraszam wszystkich chętnych na nasze zajęcia. Grupa początkująca ma zajęcia w poniedziałki i środy o godz. 18 - zaprasza Radosław Pupin.

echo

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

REKLAMA