POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Nowa nawierzchnia na ul. Spacerowej i Mostowej? Ratusz ogłosił kolejny przetarg

Ulica Spacerowa fot.: Google Maps

Urząd Miejski ogłosił drugi przetarg na wyłonienie wykonawcy rewitalizacji ulic Spacerowej i Mostowej w Środzie Śląskiej. Termin składania ofert mija 28 października.

W ramach inwestycji na odcinku 147 metrów ulicy Spacerowej planowane jest wykonanie nowej konstrukcji jezdni bitumicznej, regulacja i pokrycie asfaltem istniejących płyt betonowych oraz realizacja wjazdów indywidualnych i poboczy utwardzonych. Nowej nawierzchni doczeka się także plac manewrowy znajdujący się na wjeździe od ulicy Malczyckiej.


Źródło: UM Środa Śląska

Prace związane z poprawą stanu ulicy Mostowej obejmują fragment drogi prowadzący do bloków nr 9a, 9b i 9c, szeregu garaży i infrastruktury sportowej. W ramach projektu przewidziano wykonanie 975 mkw. nawierzchni z mieszkanek mineralno-bitumicznych grysowych o grubości 4 cm. Regulacji mają zostać poddane istniejące studzienki a wzdłuż ciągu garaży przewidziany jest ściek z prefabrykatów betonowych.


Źródło: UM Środa Śląska

Termin składania ofert mija 28 października. To już drugi przetarg dotyczący tej inwestycji. Pierwszy ogłaszany we wrześniu został unieważniony. Zamawiający, Gmina Środa Śląska, zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia 185 tys. zł, natomiast jedyna oferta, która wpłynęła, opiewała na blisko 310 tys. zł

echo

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Nowa nawierzchnia na ul. Spacerowej i Mostowej? Ratusz ogłosił kolejny przetarg

  2020-10-21 22:15:52

  gość: ~Blokers

  A ja mam jedno pytanie a w zasadzie to dwa. Przy garażach przy mostowej gdzie ma być budowana nawierzchnia jest znak "zakaz wjazdu teren prywatny.
  1. Jeśli to jest teren prywatny to dlaczego gmina ogarnia temat drogi? 2. Jeśli to nie jest droga prywatna to dlaczego tam jest taki znak?

 • 2020-10-25 20:55:00

  gość: ~spostrzegawczy

  ostatnio dodany post

  A iloma mieszkankami pokryje się te 975 m2 nawierzchni? :)

REKLAMA