POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

W Środzie Śląskiej ruszyła inicjatywa lodówki społecznej

Lodówka społeczna w Środzie Śląskiej fot.: mpr

Zachęcamy właścicieli sklepów spożywczych, restauratorów do włączenia się w akcję uzupełniania lodówki społecznej.

Z inicjatywy Państwa Gosi i Michała Krzyżanowskich ze Środy Śląskiej - po konsultacji z Burmistrzem i przy współpracy GOPS w Środzie Śląskiej oraz Fundacji „Weźpomóż” z Wrocławia - przy gminnym Dworcu Autobusowym stanęła społeczna lodówka.

- To inicjatywa zrealizowana z potrzeby serca, aby wspomóc najbardziej potrzebujących mieszkańców Środy Śląskiej, którzy nie są w stanie samodzielnie kupić sobie jedzenia. Takimi są na przykład osoby starsze, które nierzadko muszą wybierać, czy wydać pieniądze na leki czy może na żywność. Dodatkowo w myśl idei Zero Waste, nie marnujemy żywności, ale dzielimy się z innymi, co wpływa na promowanie ekologicznego stylu życia w naszej miejscowości – informuje Joanna Sadowska, Dyrektor GOPS w Środzie Śląskiej.

Zamysł całego przedsięwzięcia jest bardzo prosty: jeśli posiadasz za dużo jedzenia, włóż je do lodówki stojącej przy budynku dworca PKS; a jeśli jedzenia potrzebujesz, wyciągnij je stamtąd. Dzięki takiemu działaniu, zamiast wyrzucać nadmiar żywności, obdarowujesz innych, którzy naprawdę jej potrzebują. Warunek jest taki, aby nadawała się ona do spożycia i była szczelnie zapakowana. Nie można do niej wkładać surowych jajek, mięsa, jedzenia w otwartych puszkach, słoikach.

Masz w lodówce czy szafce kuchennej za dużo jedzenia? Za chwilę upłynie termin jego przydatności do spożycia i nie zdążysz go zjeść? Nie wyrzucaj do śmietnika, nie wylewaj do kanalizacji – przy budynku dworca PKS stoi lodówka, w której możesz zostawić zbędną żywność dla ludzi w gorszej sytuacji materialnej niż ty.

Tu znajdziesz Regulamin korzystania lodówki społecznej.

Gmina Środa Śląska

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • W Środzie Śląskiej ruszyła inicjatywa lodówki społecznej

    2020-10-22 10:23:37

    gość: ~mnbvc

    ostatnio dodany post

    Doskonała inicjatywa, bardzo dobra lokalizacja i w ogóle brawa dla pomysłodawców.

REKLAMA