POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Cała Polska czerwoną strefą? To już praktycznie pewne!

Piotr Müller, rzecznik rządu fot.: Adam Guz / KPRM

12 107 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, to dzisiejszy wynik i kolejny negatywny rekord. Czy cały kraj zostanie objęty czerwoną strefą?

Według wypowiedzi rzecznika rządu Piotra Müllera decyzja o objęciu całego kraju czerwoną strefą jest już praktycznie przesądzona. Dziś, o nieustalonej jeszcze godzinie, informację przekazać ma premier Mateusz Morawiecki podczas zaplanowanej konferencji prasowej.

Większość populacji kraju i tak znalazłaby się w czerwonej strefie, więc tutaj jesteśmy w takiej sytuacji, w której zgodnie z tymi planami, które omawialiśmy powinno się objąć całą Polskę czerwoną strefą tak, aby faktycznie ograniczyć rozwój koronawirusa w innych miejscach kraju – powiedział Piotr Müller.

Co dalej z nauczaniem?

Istotną kwestią jest funkcjonowanie szkół, które w dużym stopniu działają już w formule hybrydowej, bądź zdalnie. – Tutaj pewne warianty zostaną dzisiaj pokazane, jeżeli chodzi o poszczególne części kraju, ale faktycznie kierunkowa decyzja jest taka, która dzisiaj będzie ogłoszona w szczegółach, że wyższe roczniki klas szkół podstawowych będą albo na nauce zdalnej albo hybrydowej – komentował rzecznik.

Cmentarze zamknięte 1 listopada?

Odpowiadając na pytania dziennikarzy rzecznik rządu zapewnił, że nie jest planowane zamykanie cmentarzy podczas zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych. Pomysł, by poniedziałek 2 listopada ustanowić dniem wolnym od pracy również nie spotkał się z aprobatą rządzących. Bardziej prawdopodobny scenariusz to stymulowanie utrzymywania dystansu społecznego poprzez ograniczanie liczby osób m.in. w sklepach czy kościołach.

Szczegóły dotyczące nowych obostrzeń poznamy na dzisiejszej konferencji prasowej.

AKTUALIZACJA: konferencja została przeniesiona na 23.10 na godz. 11.00.

echo

9

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Cała Polska czerwoną strefą? To już praktycznie pewne!

  2020-10-22 11:41:34

  gość: ~prawda

  te skurw***by pod pretekstem pizdemmi wprowadzają w tym kraju dyktaturę a najgorsze jest to że obywatele się tego sami domagają
  co za bezmyślne społeczeństwo ku*wa mać

 • 2020-10-22 18:01:00

  gość: ~Polak

  @~prawda
  Wrogami Polski powinne zając się odpowiednie służby.

 • 2020-10-23 16:20:37

  gość: ~fiko

  @~prawda W tym kraju?? Człowieku, otrząśnij się - we wszystkich krajach!

 • 2020-10-22 13:37:04

  gość: ~maja

  wkrótce wkroczy wojsko do miast pod pretekstem robienia testów na srovid, do czego to kur*wa dąży, całkowite zniewolenie i jak kolega niZej napisał ludzie będą się tego sami domagali, media tak wyprawy wam mózgi że jesteście oddać ostatnie swobody w imię bezpieczeństwa a i tak ani jednego i drugiego nie będziecie mieli.
  OBUDŹCIE SIE!!!!

 • 2020-10-22 23:31:55

  gość: ~Marian

  @~maja
  Czy TY nadal piszesz z Lubiąża?

 • 2020-10-23 20:12:16

  gość: ~maja

  ostatnio dodany post

  @~Marian
  Tak Marianie, lekarz mówił że za 2 tygodnie mnie wypuszczą :)

 • 2020-10-22 14:27:10

  gość: ~Michał

  Przymknąć jak w Czechach na 2 tygodnie dla opamiętania.

 • 2020-10-22 17:59:41

  gość: ~Co o tym myśleć

  Koronawirus. Niemiecki dziennik o pomocy Polsce. "Rząd PiS zbyt dumny, by poprosić"

  Niemiecki rząd i kraje związkowe powinny otwarcie zaproponować Polsce wsparcie w leczeniu pacjentów z COVID-19 – ocenia "Die Welt".

 • 2020-10-23 11:53:36

  gość: ~Schopenhauer

  Dobry czas na załatwienie tematu aborcji (patrz wyrok TK) i skazanie tysięcy kobiet na cierpienie i traumę. Cynizm i bigoteria tej władzy sięga szczytów...

REKLAMA