POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Nowe linie w powiatowej komunikacji

Samochody przewoźników oznaczno logo powiatu fot.: EM

W październiku powiatowa komunikacja publiczna wzbogaciła się o dwie nowe linie: P6 Malczyce - Środa Ślaska - Wróblowice  i P7 Ramułtowice - Budziszów - Rakoszyce.

Wcześniejsi przewoźnicy zrezygnowali z tych połączeń w związku z ich małą rentownością. Niespodziewanie i szczęśliwie dla nas wojewoda dolnośląski ogłosił trzeci nabór wniosków na dofinansowanie. W ekspresowym tempie złożyliśmy wniosek i udało się! To ważne połączenia dla nas, bo korzystało z nich wiele osób, m.in. uczniowie naszych powiatowych szkół – informuje Grzegorz Pierzchalski, przedstawiciel zarządu powiatu.

Przypinamy, że powiatowa komunikacja uruchomiana została dzięki rządowemu Funduszowi rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Dzięki środkom wojewody i partnerskich gmin 2 stycznia uruchomiono pięć linii:
- P1 Środa Śląska - Miękinia - Środa Śląska
- P2 Damianowo - Ujazd Górny - Środa Śląska
- P3 Lusina - Łagiewniki Średzkie - Środa Śląska
- P4 Chełm - Malczyce - Środa Ślaska
- P5 Wichrów - Kostomłoty - Środa Śląska

Teraz do tego wykazu doszły dwa nowe połączenia: P6 Malczyce - Środa Ślaska - Wróblowice  i P7 Ramułtowice - Budziszów - Rakoszyce.  Ich obsługą zajęli się odpowiednio przewoźnicy: Kazimierz Słobodzian i Mieczysław Malec. Kwota rządowego dofinansowania to 33,6 tys. zł. Powiat i partnerskie gminy musieli dołożyć 6,6 tys. zł.

Wszystkie linie, zgodnie z wnioskiem o dofinansowanie, będą funkcjonować do końca roku. Co stanie się później z powiatową siatką? – Pod koniec listopada planujemy złożyć kolejny wniosek do wojewody na wszystkie siedem linii. Czy pojawią się kolejne połączenia to zależy od rozmów z przewoźnikami oraz analizy wniosków mieszkańców – podsumowuje Pierzchalski.

NOWE LINIE:

MPR/Starostwo Powiatowe

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Nowe linie w powiatowej komunikacji

    2020-10-24 10:37:49

    gość: ~Mieszkaniec

    ostatnio dodany post

    Kolejne wyrzucone pieniądze w błoto i tak nikt tymi autobusami nie jeździ lepiej byłoby 40 tys włożyć na otwarcie szpitala!

REKLAMA