POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

„Osoby z niepełnosprawnością też chcą pracować”. Stowarzyszenie Ostoja prosi o pomoc

Podopieczni Stowarzyszenia Ostoja fot.: Stowarzyszenie Ostoja

Stowarzyszenie Ostoja od kilku lat aktywnie działa na terenie powiatu średzkiego. Jest wsparciem dla osób z niepełnosprawnościami. 

Organizują wiele zajęć dla swoich podopiecznych. Mogliśmy podziwiać ich występy teatralne oraz prace na licznych wernisażach. Jednak ich działalność nie opiera się tylko na sztuce. - Wszyscy mamy takie same potrzeby i w ich spełnianiu jesteśmy pełnoprawni – ci bardziej sprawni i ci na różny sposób mniej. Jedną z podstawowych ludzkich potrzeb jest praca, a dzięki niej również możliwość spełniania innych potrzeb - materialnych oraz społecznych, w tym tych ze sfery marzeń i rozwoju osobistego - wyjaśniają opiekunowie.

Osoby z niepełnosprawnościami potrzebują i chcą pracować, jest im jednak trudniej to zrealizować. Potrzebują odpowiedniego wsparcia ze strony otoczenia.

Na czym polega ich praca?

Trenerzy wspierają osoby z niepełnosprawnościami w przygotowaniu do podjęcia pracy, znalezieniu zatrudnienia oraz udzielają długoterminowego wsparcia na stanowisku pracy i poza nim tak, aby to zatrudnienie było trwałe. - Obecnie jesteśmy w trakcie realizacji projektu "Zatrudnienie wspomagane skuteczną formą włączania w rynek pracy absolwentów szkół oraz placówek dla osób z niepełnosprawnością’", który prowadzimy od 2018 roku, dzięki dofinansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jednym z wymogów kontynuowania zadania, jest jednak uzyskanie wkładu własnego na przeprowadzenie zaplanowanych działań - informują trenerzy. - W tym roku, tak niełatwym dla nas wszystkich z powodu pandemii koronawirusa, jest nam szczególnie trudno zdobyć cały potrzebny wkład własny.  Część tego wkładu pozyskaliśmy już ze środków gminy Wrocław, brakuje nam jeszcze około 15 tys. złotych - dodają.

Aby uzbierać brakującą kwotę, stowarzyszenie utworzyło zbiórkę. - Jeśli chcesz przyczynić się do wdrażania i rozwoju wspomaganego zatrudnienia, a dzięki niemu do uzyskania pracy i pozytywnej zmiany jakości życia osób z niepełnosprawnością - zachęcamy do udziału w naszej zbiórce. Będziemy wdzięczni za każdą wpłatę - stanowiącą cenną cegiełkę umożliwiającą kontynuację naszego działania - zachęcają członkowie stowarzyszenia.

echo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA