POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Pasowanie pierwszoklasistów w Ujeździe Górnym

Pasowanie pierwszoklasistów 2020/2021 fot.: Gmina Udanin

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym zostali pasowani na uczniów i oficjalnie przyjęci w poczet szkolnej społeczności.

Uroczystość odbyła się w piątek 23 października 2020r. Ślubowanie ze względu na sytuację epidemiologiczną, wyglądało nieco inaczej niż zwykle. Dzieciom nie mogli niestety towarzyszyć uczniowie klas starszych. Nie zmienia to jednak faktu, iż dzień 23 października był dla pierwszoklasistów dniem niezwykłym i bardzo podniosłym.
W ceremonii wzięli udział zaproszeni goście: zastępująca panią dyrektor - Lucyna Filończyk, Wójt Gminy Udanin - Wojciech Płaziuk, Przewodnicząca Rady rodziców- Jolanta Nowak oraz Rodzice Pierwszoklasistów.
Najpierw odczytano list od Dyrektor Szkoły p. Doroty Byry, potem miał miejsce krótki występ, a następnie uczniowie klasy I złożyli ślubowanie. Wychowawca p. Justyna Pilarska wspólnie z Panem Wójtem dokonali uroczystego aktu pasowania dzieci na uczniów. Towarzyszyła temu podniosła atmosfera, a na buziach dzieci rysowały się wielkie emocje.
Każdy uczeń otrzymał dyplom, prezent od kolegów i koleżanek z klasy 0, II i III oraz od Rady Rodziców. Były też upominki od wójta Gminy Udanin. Rodzice również pamiętali o swoich pociechach i na zakończenie uroczystości wręczyli im wielkie kolorowe kredki z niespodzianką. To był naprawdę udany i ważny dzień w życiu pierwszaków.
Gratulujemy wszystkim pierwszoklasistom i życzymy sukcesów w szkole.

Gmina Udanin

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA