POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

OSP Miękinia z nowym samochodem ratowniczo-gaśniczym [foto+wideo]

Powitanie nowego samochodu OSP Miękinia fot.: echosredzkie.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Tym razem piątek trzynastego nie okazał się pechowy. Właśnie 13 listopada strażacy z OSP Miękinia obebrali nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy.

Szpaler rac, dźwięk strażackiej syreny i fajerwerki... Tradycyjnie w takiej atmosferze zaprezentowano nowy wóz jednostki z Miękini. Średni samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 4/24 MAN TGM 13.290 zabudowany przez firmę Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych z Bielska-Białej pojawił się przed jednostką około godziny 18.20. Zanim druhowie rozpoczęli oglądanie wyposażenia auta, wójt wraz ze strażakami "ochrzcili" pojazd szampanem.

Zakup fabrycznie nowego auta to koszt 853 620 zł. Zakup został sfinansowany z dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w kwocie 380 000 zł, dofinansowania ze składek ubezpieczeń w kwocie 180 000 zł oraz dotacji Gminy Miękinia opiewającą na 293 620 zł.

Kilka informacji o nowych samochodzie

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem 4x4 wyposażony jest w zbiornik wody o pojemności 4000 litrów. Wydajność pompy zamontowanej w pojeździe zbudowanym na podwoziu MAN to 2400 litrów na minutę. 

echo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA