POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Budynek byłej sali bankietowej w Malczycach na sprzedaż

Budynek byłej sali bankietowej przy ul. Mickiewicza w Malczycach fot.: echosredzkie.pl

17 grudnia odbędzie się pierwsza licytacja budynku byłej sali bankietowej przy ul. Mickiewicza w Malczycach. Czy znajdzie się chętny i da budynkowi drugie życie?

Za kilka lat minie dekada, kiedy w obiekcie odbyła się ostatnia impreza okolicznościowa. Od tego czasu bydynek byłej restauracji stoi pusty, a drzewa i pozostała roślinność powoli zakrywają jego elewację widzianą od ulicy Mickiewicza.

Niedawno pojawiło się obwieszczenie o pierwszej licytacji nieruchomości, opublikowane przez komornika sądowego. Odbędzie się ona 17 grudnia o godzinie 14.30 w budynku Sądu Rejonowego w Środzie Śląskiej. Budynek o powierzchni użytkowej nieco ponad 705 mkw. znajduje się na ponad półhektarowej działce. Wartość obiektu wraz z przynależnym gruntem oszacowano na 768 tys. zł. Aby stać się właścicielem nieruchomości "wystarczy" jednak 3/4 tej kwoty - 576 tys. zł.

Wśród mieszkanów pojawiało się wiele spekulacji, co mogłoby powstać w tym miejscu. Nie brakowało głosów, że budynek powinna przejąć gmina Malczyce i zagospodarować go według potrzeb. Póki co temat pozostaje tylko sprawą dyskusji... Znamy jednak datę, po której powinniśmy wiedzieć więcej w kwestii przyszłości tego obiektu.

echo

9

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Budynek byłej sali bankietowej w Malczycach na sprzedaż

  2020-11-16 15:20:50

  gość: ~zainteresowany

  tak, znajdzie się! wojt już dobrze planuje z lokalnym przedsiębiorca. przy przetargu nieruchomości B też wykręcili osoby zainteresowane kupnem dzialek.A kto je wykupił? wojt po cichaczu z kolesiem. A co ze swietlicą w Rusku? Czy drugi przetarg nie wygrała podstawiona firma która zamieszkuje u kolesia, a on sie wypiera, że nie ma z tym nic wspólnego? Radni, jak długo będziecie na to pozwalać!

 • 2020-11-16 18:04:40

  gość: ~Anton

  A remizę tam zrobić nową!

 • 2020-11-16 18:21:14

  gość: ~Dagmara

  Wójtem powinno zająć CBA.
  Co za oszolom pisal ten artykul: "Za kilka lat minie dekada"?

 • 2020-11-16 19:13:59

  gość: ~Mieszkaniec

  Ponad 500 tys za mury dach i okna szabrownicy powycinali instalacje jak tylko mogli rozkradli to do cna co z tego że mury działka i dach jak wewnątrz trzeba od podstaw robić elektrykę ogrzewanie i cała resztę chyba że gmina potrzebuje kosztownej inwestycji żeby utopić pieniądze to fakt inwestycja dla nich

 • 2020-11-16 19:16:27

  gość: ~Mieszkaniec

  I ciekawe dlaczego przy przetargu nie ma opini biegłych na temat stanu sanitariatów elektryki wykończeń wewnątrz budynku skro budynek od xxxx czasu był rozkradany masakra poprostu

 • 2020-11-16 20:32:31

  gość: ~Ciekawy

  No. Wójt na Polnej to już o każdej porze dnia i nocy haha. Rano, w południe, po południu i w nocy hahaa. Bez zahamowań. Ten to dopiero kabaret odstawia. Po co on tak często tam jeździ? W co on się wpakowal. Wszystko rozumiem, ale żeby tam spać i się z tym już nawet nie chować. On się chyba tym szczyci. Ludzie to wojt! Zna różne tajemnice. A oni go upija i wyciągają co się da. Wszystko im wtedy śpiewa. A przebiegła lisica to co opowiada o wojtowej to głowa mala. przebiegła żmija. W żadne słowo nie uwierzę. A wójta mają w calosci.że się też tak dał wpędzić im w maliny

 • 2020-11-16 22:56:25

  gość: ~Prawnik

  @~Ciekawy
  Licytacyjna sprzedaż polega na tym ,że wywołuje się cenę orientacyjną,a licytanci ustalają cenę ostateczną.Jeżeli nie ma licytantów albo nisko licytują to można tanio kupić nieruchomość.Czy to zrozumiałe?

 • 2020-11-22 10:49:49

  gość: ~Anioł

  ostatnio dodany post

  @~Ciekawy
  a weźta się zbierzta w kupę i pocałujta wójta w D//pę

 • 2020-11-18 00:15:20

  gość: ~Ania

  A co się z nią stało dlaczego to przestało działać przecież było tam tak fajnie

REKLAMA