POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Straż pożarna w minionych dniach wyjeżdżała m.in do pożarów i kolizji [raport strażaków]

Zdjęcie ilustracyjne fot.: świdnica24.pl

W ciągu minionych kilku dni strażacy z terenu powiatu średzkiego interweniowali wielokrotnie.

11 listopada przed godziną 13 do stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej wpłynęło zgłoszenie o kolizji na zjeździe z A4 w Kostomłotach. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej. Po przyjęździe na miejsce ustalono, że doszło do kolizji dwóch pojazdów. Auta blokowały pas w kierunku Strzegomia. Nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu. Straty oszacowano na około 30 tysięcy złotych.

Także w miniona środę około godziny 18 na drodze pomiędzy Miękinią a Brzegiem Dolnym doszło do zderzenia pojazdu z dzikiem. - Uszkodzony został przód samochodu osobowego, dzik uciekł. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu resztek karoserii z ulicy. Straty oszacowano na około 3 tysiące złotych - informują strażacy.

12 listopada około godziny 13 na autostradzie A4 z samochodu ciężarowego wyciekł olej. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy. Plama oleju o długości 40 metrów została zneutralizowana. 

W niedzielę 15 listopada przed godz. 2 w nocy wpłynęło zgłoszenie o palącej się stercie słomy w pobliżu miejscowości Kostomłoty. Na miejsce zadysponowano siedem zastępów straży pożarnej. Okazało się, że pali się słoma o wymiarach 15x15 i wysokości 4 metrów. Pożar nie stanowił zagrożenia dla domów i lasu. Prawdopodobną przyczyną było podpalenie. Straty oszacowano na 5 tysięcy złotych.

echo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA