POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Jechał drogą krajową 130 km/h. Kilku kolejnych kierowców straciło prawa jazdy

Zdjęcie ilustracyjne fot.: mpr

Utrata prawa jazdy na trzy miesiące, 10 punktów przypisanych do konta oraz mandat karny to wynik nie stosowania się kierowców do obowiązujących przepisów.

- Tylko jednego dnia policjanci ze średzkiej drogówki zatrzymali pięć praw jazdy. Tym samym kolejnych pięć osób straciło swoje uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe trzy miesiące. Powód? Przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h - informuje asp. sztab. Marta Stefanowska oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Pięciu kierowców najwidoczniej zapomniało, że poruszają się w terenie zabudowanym i przekroczyło dozwoloną prędkość. - Niechlubne pierwsze miejsce należy się 46-letniemu mieszkańcowi Wrocławia. Mężczyzna jechał pojazdem marki BMW drogą krajową z prędkością 130 km/h, przekraczając tym samym dopuszczalną prędkość o 80 km/h. Pozostali kierujący w wieku od 23 do 40 lat mieli na liczniku ponad sto kilometrów na godzinę, przy obowiązującej 50-tce - dodaje rzeczniczka.

Policjanci apelują o ostrożność na drodze, która nie jest torem wyścigowym, a na której może pojawić się niespodziewana przeszkoda w postaci zwierzęcia, czy też pieszego, tym bardziej w terenie zabudowanym. - Dlatego nie tylko należy stosować się do obowiązujących ograniczeń, ale jechać z prędkością dostosowana do warunków panujących na drodze - podsumowuje policjantka.

echo/KPP Środa Śląska

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Jechał drogą krajową 130 km/h. Kilku kolejnych kierowców straciło prawa jazdy

  2020-11-18 12:30:40

  gość: ~Mieszkaniec

  Zapraszam cyklicznie na ul. Wiejską w Środzie Śląskiej, wjazd od Ciechowa do obwodnicy, niektórzy jak by mogli to wzbili by się w powietrze z taką prędkością jadą.

 • 2020-11-18 13:16:04

  gość: ~Kpina

  Śmieszne te wasze ograniczenia

 • 2020-11-22 17:43:33

  gość: ~Średzianin

  ostatnio dodany post

  A ja zapraszam na ulicę Wrocławską od orlenu do rakoszyckiej, tez parę praw jazdy dziennie gwarantowane. A może stały fotoradar jak to jest w cywilizowanych krajach?

REKLAMA