POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Eugenia Kulak pełnomocnik ds. seniorów o potrzebach osób starszych i planach na rozbudowę DDS

Eugenia Kulak i Janina Gawlik. fot.: Gmina Kostomłoty

Pełnomocnik do spraw osób starszych został powołany przez wójta gminy Kostomłoty Janinę Gawlik zarządzeniem nr 332/20 z dnia 13 listopada 2020 roku.

Została nim Eugenia Kulak. Jakie ma plany na najbliższy czas i czym będzie się zajmowała jako pełnomocnik? Rozmawiamy także m.in. o Dziennym Domu Seniora w Osieku i dostosowania jego do potrzeb osób starszych. Dodatkowo w tym tygodniu gmina Kostomłoty podpisała umowę na realizację projektu wsparcia seniorów, który prowadzony jest razem z LGD Szlakiem Granitu. - W obiekcie jest odpowiednio przystosowana łazienka, wyposażona w elementy ułatwiające poruszanie się po pomieszczeniu. Jest winda, a także nowo zakupiony sprzęt dostosowany do korzystania przez starsze osoby. Niedługo planujemy także remont pomieszczenia na piętrze oraz zagospodarowanie ogrodu - stworzenie parkingu oraz miejsca do odpoczynku i rekreacji - ławeczki, altanka, ogórek kwiatowy, ziołowo - warzywny. Dysponujemy także pokojem do rehabilitacji - mówi w rozmowie z nami Eugenia Kulak.

E.Ś.: Z racji zawodowego doświadczenia z pewnością dobrze zna pani potrzeby osób starszych. Z jakimi problemami zmagają się seniorzy z terenu gminy Kostomłoty? W jakim stopniu pozytywnie wpływa na seniorów działalność domów opieki?

- Głównym problemem seniorów jest samotność, choroby przewlekłe, niepełnosprawność, a także brak pomysłów na zorganizowanie własnego czasu wolnego. To wpływa na ich apatię i wycofanie - przyznaje pełnomocniczka. - W domu seniora organizowanych jest wiele zajęć, dzięki którym seniorzy mają atrakcyjnie zagospodarowany czas. Nie są przez to samotni - dodaje Eugenia Kulak.

 

echo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA