POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Są dodatkowe pieniądze na inwestycje dla gminy Malczyce

Zdjęcie ilustracyjne fot.: mpr

18 listopada, wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski uczestniczył w zdalnym posiedzeniu zorganizowanym przez Stowarzyszenie Aglomeracji Wrocławskiej.

Gmina Malczyce jest jego członkiem od 2016 roku. Podczas spotkania online, przedstawiciele gmin członkowskich omówili podjęte uchwały. Prezes Zarządu Stowarzyszenia Jacek Kowalski z inicjatywy przewodniczącego stowarzyszenia prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, zaproponował m.in. rozwiązanie pozwalające na przekazaniu części środków, jakie są gromadzone w ramach składek członkowskich gmin, na konkretne działania inwestycyjne. 

Stowarzyszenie utworzy fundusz solidarnościowy, a z rozdysponowanych środków do gminy Malczyce trafi 75 tys. złotych dotacji na działania inwestycyjne. Oprócz tej inicjatywy, stowarzyszenie również wyodrębniło tzw. specjalny fundusz, który będzie rezerwą przy wsparciu w sytuacjach nadzwyczajnych i będzie on wynosił do 20 tys. złotych.

Jest to bardzo dobra wiadomość dla naszej gminy, w związku z propozycją Zarządu Aglomeracji Wrocławskiej do naszego budżetu trafi dodatkowa kwota, na zadania inwestycyjne. Przypomnę, że roczna składka członkowska do budżetu stowarzyszenia wynosi 15 tys. złotych, więc z tej perspektywy jest to bardzo korzystne dla malczyckiego samorządu. Chciałbym podziękować prezydentowi Wrocławia Jackowi Sutrykowi, który zainicjował utworzenie takiego funduszu i zrezygnował w całości z prawa do korzystania z tych środków przez miasto Wrocław na rzecz gmin Aglomeracji Wrocławskiejkomentuje wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski.

Gmina Malczyce

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA