POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Noszenie maseczki w pracy jest już obowiązkowe

Zdjęcie ilustracyjne fot.: freeepik.com

Od 28 listopada obowiązuje zakrywanie nosa i ust w miejscu pracy np. biurze, czy hali produkcyjnej, gdzie przebywa więcej niż jedna osoba.

Do tej pory maseczki lub przyłbicę musieli nosić ci pracownicy, którzy bezpośrednio obsługiwali klientów lub interesantów. Pozostałe osoby, które wykonywały swoje obowiązki, nie musiały ich nosić. To już się zmieniło.

Zgodnie z nowymi obostrzeniami w pomieszczeniach, gdzie przebywa więcej niż jedna osoba - wszyscy pracownicy muszą mieć zasłonięte usta i nos. Nie ma znaczenia, czy jest to przedsiębiorstwo prywatne, czy urząd. Maseczka musi być założona zarówno w pomieszczeniach typu open space oraz na hali produkcyjnej. Zalecono także zachowanie odległości 1,5 m między pracownikami. Na pracodawcy leży także obowiązek zapewnienia w firmie środków ochrony np. jednorazowych rękawiczek, płyny do dezynfekcji.

Zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych jest obowiązkowe w całym kraju. Warto w tym miejscu wspomnieć o wyjątkach, kiedy maseczka obowiązkowa nie jest np. obowiązek ten nie dotyczy dzieci, do ukończenia piątego roku życia oraz osób, które nie mogą zakrywać ust lub nosa z powodu całościowych zaburzeń rozwoju, zaburzeń psychicznych oraz niepełnosprawności intelektualnej.

echo

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Noszenie maseczki w pracy jest już obowiązkowe

  2020-12-01 17:43:03

  gość: ~co za Syf

  To jest jedna …olona paranoja ogólnoświatowa ...
  Załóżta se te maski jeszcze na d...e najlepiej. Już i tak lepiej jak się pierdnie niż kichnie

 • 2020-12-01 17:57:53

  gość: ~Do pisu

  Proszę napisać czy w powiecie średzkim ktoś został ukarany za niezasłanianie nosa i ust!Ja widzę maseczki na brodzie na ustach, w kieszeni,a na nosie rzadko.Nikt tego nie kontroluje.To po co to,Nikt Pana Premiera nie słucha!!!!

 • 2020-12-02 16:33:34

  gość: ~Już nie

  ostatnio dodany post

  Już nie jest, możecie zmienić temat.

REKLAMA


REKLAMA