POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Nowe pulsoksymetry trafiły do malczyckiego SPZOZ

Wójt przekazał pulsokrymetry dla malczyckiego SPZOZ fot.: GM

Wójt Piotr Frankowski, przekazał SPZOZ w Malczycach 25 pulsoksymetrów, które gmina Malczyce otrzymała od Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej.

Pulsoksymetr to urządzenie elektroniczne, które służy do pomiaru wysycenia krwi tlenem, czyli tak zwanej saturacji. Innym dodatkowym parametrem mierzonym przez pulsoksymetr jest częstotliwość pracy serca, czyli puls.

Urządzenia trafiło do SPZOZ w Malczycach, kierownik ośrodka zadecydował o rozdysponowaniu części pulsoksymetrów pomiędzy jednostki organizacyjne działające na terenie gminy, aparaty otrzymają m.in. GOPS, Dom Opieki „Caritas”, oraz placówki oświatowe. - Ciesze się ze współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej, tym razem otrzymaliśmy 25 pulsoksymetrów. Z urządzenia będą mogli korzystać najmłodsi jak i najstarsi mieszkańcy. Jego zastosowanie szczególnie przyda się u osób cierpiących na choroby układu oddechowego czy sercowo-naczyniowego, a także pacjentom starszym z chorobami przewlekłymi – komentuje wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski.

Gmina Malczyce

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Nowe pulsoksymetry trafiły do malczyckiego SPZOZ

    2020-12-01 16:00:04

    gość: ~Vvbb r c

    ostatnio dodany post

    A kto je dostanie zasluzeni dla gminy

REKLAMA


REKLAMA