POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Wyjaśnienie do komentarza pod artykułem „Po przerwie prace nad budową skate parku zostały wznowione"

Budowa skate parku wznowiona fot.: mpr

Urząd Miejski w Środzie Śląskiej informuje, że pierwszy przetarg na budowę skateparku został rozstrzygnięty w marcu 2020 roku. 

Został wyłoniony wykonawca ze Skokowej, który zaoferował cenę  99,9 tys. zł. Ze względu na nierzetelność wykonawcy i niedorzeczne opóźnienia, umowa z nim została rozwiązana, a Gmina Środa Śląska naliczyła mu karę umowną 19,6 tys. zł i potrąciła tą karę z faktury wykonawcy na innym zadaniu tego wykonawcy.

Gmina ze względu na konieczność dokończenia inwestycji, była zmuszona rozpisać przetarg na dokończenie budowy Skateparku. Wygrał wykonawca z Wrocławia, który zaoferował kwotę 72 tys. zł. To zadanie jest w trakcie realizacji, a obejmuje ono, podobnie jak w przypadku pierwszego wykonawcy, wykonanie nawierzchni betonowej. Zaawansowanie robót wynosi 90 %.  

- Inwestycja kosztowała Wydział Inwestycji dużo wysiłku i zaangażowania, żeby w ogóle doprowadzić do wykonania prawidłowej stabilizacji i oddania w sposób należyty chociażby części prac budowlanych – komentuje p.o. zastępcy kierownika WIN Krzysztof Szarejko. - Problemy i wysiłek włożony w z pozoru proste zadanie, wyniknęły z nierzetelności wykonawcy i kosztowały nas wszystkich dużo nerwów i pracy – dodaje Krzysztof Szarejko. Łączny koszt wykonania skateparku nie przekroczy 95 tys. zł.

UMiG Środa Śląska

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Wyjaśnienie do komentarza pod artykułem „Po przerwie prace nad budową skate parku zostały wznowione"

  2020-12-01 20:54:04

  gość: ~Sofronow

  Wy tam macie wszyscy aktualne badania? Kolejne szczyty głupoty osiągnięte! Odpowiedz na to... odpowiedź na tamto! Żałosne po prostu...biedactwa mają dużo nerwów i pracy

 • 2020-12-01 23:36:03

  gość: ~O Matko

  Oni chcą szkołę stawiać?
  Głupiego placu nie potrafią skończyć a gdzie jeszcze zabudowanie go przeszkodami.
  Dziękuję za takie inwestycje.

 • 2020-12-02 12:42:43

  gość: ~średziak

  ostatnio dodany post

  Rozumiem, że to do mojego komentarza wyjaśnienie :) suuuper (http://www.echosredzkie.pl/wiadomosc/37867,po-przerwie-prace-nad-budowa-skate-parku-zostaly-wznowione)

  Ale Panie Burmistrzu Adamie sprawa dalej jest niejasna :)

  Za 95tys. co powstanie? Całość skateparku czy sama "płyta" zwana też "nawierzchnią betonową"?

  Drugie pytanie - co powstanie docelowo? Jakie najazdy/przeszkody? Miała być m.in. cytuję: "rozbudowana mini rampa". Kiedy to wszystko powstanie i za ile docelowo? Wszystko przypominam miało być za 99tys (http://www.echosredzkie.pl/wiadomosc/36830,przetarg-na-budowe-skateparku-ogloszony-a-co-ze-starym-parkiem)

REKLAMA


REKLAMA