POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Odpowiedź UM Środa Śl. na artykuł „Psi Gaj w Środzie Śląskiej. Miejsce, które straciło swój blask"

Psi Gaj w Środzie Śląskiej fot.: UMiG Środa Śląska

Psi Gaj to inicjatywa pochodząca z Budżetu Obywatelskiego 2018.

Ideą tego pomysłu jest realizacja zgłaszanych przez samych mieszkańców gminy zadań, które po aprobacie ze strony lokalnej społeczności, będą realizowane przez Gminę. Psi Gaj to miejsce służące rekreacji dla psów. Znajduje się tam plac, z którego czworonogi mogą korzystać, aby pobiegać, a mieszkańcy mają miejsce, gdzie bez przeszkód mogą się udać na spacer ze swoim pupilem.

- Psi Gaj w głosowaniu w  edycji Budżetu Obywatelskiego 2018 zajął drugie miejsce – wyjaśnia Rafał Ratuszniak z Wydziału Rozwoju Przedsiębiorczości. Pomysł ten otrzymał ponad jedną piątą głosów – dodaje Rafał Ratuszniak.

Sam fakt zgłoszenia tej inicjatywy do Budżetu Obywatelskiego jest dowodem na to, że istniała potrzeba zrealizowania tego zadania. Psi Gaj to nie tylko plac, na którym czworonogi mogą swobodnie biegać. Znajdują się tam także urządzenia rekreacyjne dla pupili. To m.in. pochylnia ukośna, równoważnia, kładka, płotek i obręcze do przeskoków oraz słupki do slalomu.

Teren ten znajduje się w parku, stąd otoczony jest zielenią, a jego koszeniem regularnie zajmuje się OSiR, na podstawie umowy zawartej z Gminą Środa Śląska. – Teren jest koszony zgodnie w harmonogramem koszenia co dwa tygodnie – wyjaśnia Wojciech Tarkowski z Wydziału Spraw Komunalnych Środowiska i Rolnictwa. – W okresie szybkiego wzrostu traw Psi Gaj był koszony nawet co 8 dni – dodaje Wojciech Tarkowski.

UMiG Środa Śląska

11

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Odpowiedź UM Środa Śl. na artykuł „Psi Gaj w Środzie Śląskiej. Miejsce, które straciło swój blask"

  2020-12-02 14:46:50

  gość: ~czytelniczka

  nie za bardzo rozumiem tej odpowiedzi. Poprzedni artykuł raczej dotyczył tego, że miejsce jest trochę zaniedbane i ma niewykorzystany potencjał, a nie to ile zebrał głosów w głosowaniu... Powstał bo zdobył wiele głosów, ale co dalej po wybudowaniu jego? Zrobił się taki "zielony" pomnik gdzieś ukryty w mieście. To, że teraz wykosiliście te pokrzywy, niczego nie zmienia. Spaceruję tam regularnie ze swoimi psami i nie pamiętam kiedy ostatni raz było tam wykoszone, dopiero po pojawieniu się tego tekstu... Przykre to jest.
  Zamiast tracić energię i nerwy na odpisywanie gazecie, może niech ratusz zaproponuje jakieś rozwiązanie, żeby to miejsce faktycznie spełniało swoją rolę, a okolica zachęcała do spacerów. :)

 • 2020-12-02 15:27:28

  gość: ~Kłamczuszki

  @~czytelniczka

  Dla Ratusza problemu nie ma, to my się czepiamy, przecież koszą regularnie co dwa tygodnie.
  Jak trzeba być bezczelnym, żeby tak kłamać?
  Może płacą faktury za koszenie co dwa tygodnie nie weryfikując czy i jak usługa została wykonana?

 • 2020-12-02 15:15:45

  gość: ~kłamczuszki

  Co za bezczelne kłamstwo! Teren NIGDY powtarzam NIGDY nie był koszony co dwa tygodnie!
  Zawsze porośnięty krzakami, pokrzywami i chwastami!
  Naokoło porozrzucane butelki, puszki i inne śmieci! Przed ostatnim koszeniem po artykule - kosiarka wjechała tam na koniec lipca ( lipiec - listopad - fakt, odstęp dwóch tygodni) Zarówno wtedy w lipcu jak i teraz nie dokonano koszenia całego terenu, a tylko jak zawsze tzw "centrum" na odczepnego, byle zrobić.
  Koło prokuratury sadzą nowe roślinki, kwiatki a na Młynarskiej - smród, syf, zarośla - inny świat.
  Przechodzę tam regularnie i nerwy mnie biorą jak nijaki Pan Tarkowski robi ze mnie debila - próbując wmówić mi, że koszone jest co dwa tygodnie!

 • 2020-12-03 14:12:17

  gość: ~No

  @~kłamczuszki
  Łgają tak jak ich pryncypał, profesor zwyczajny w kłamstwie i manipulacji A.R. Tylko, że wcześniej czy później nadejdzie koniec perfidnego oszustwa.

 • 2020-12-02 15:29:49

  gość: ~Glosujaca

  Panie Tarkowski, masz pan poczucie humoru...... brednie, brednie, brednie

 • 2020-12-02 15:49:58

  gość: ~Ona

  Chodzimy tam codziennie i nigdy nie było co 2 tygodnie koszone. O tej porze roku wyjście z psem o 18 to nawet nie można posprzątać po swoim pupilku,bo nie widać gdzie zrobił kupke !!!!

 • 2020-12-02 18:38:47

  gość: ~Sofronow

  To na to idą pieniążki podatników? Kto w gminie zajmuje się pisaniem tych idiotyzmów?
  Tu pasuje idealnie powiedzenie że "ryba psuje się od głowy"! Czy w Miękini, Malczycach, Kostomłotach, Udaninie tez sie zajmuja takimi bzdetami? Oczywiście że nie - tam się pracuje dla dobra mieszkańców co widać!

 • 2020-12-02 21:12:11

  gość: ~Edi

  Od rzeczowych odpowiedzi z zeskanowanym podpisem przeszli do a`la artykułu. Pewien postęp, ale tak info mało

 • 2020-12-03 12:13:06

  gość: ~Roman

  Urzędnicy kłamią aż im nosy rosną. Już zapomnieli jak się miesiącami zastanawiali czy kosić trawę w parkach czy nie kosić.

 • 2020-12-04 07:03:09

  gość: ~Średzianin

  Panie Adamie, my nie jesteśmy ślepi i głupi i widzimy jak wygląda miasto. Żaden artykuł do komentarza czy też komentarz do artykułu nie zmienią faktu, że w mieście jest brudno i syf!!!!

 • 2020-12-07 21:11:19

  gość: ~Muminek

  ostatnio dodany post

  A kto ma tego pilnować jak nasz LORD powoli rozwala całą kadrę w Urzędzie. A wydział ochrony środowiska to jakaś porażka. Odchodzą starzy, dobrzy pracownicy a przychodzą jakieś "pomyłki" burmistrza. Tylko w tym roku wypowiedzenie złożyło prawie 10 osób. I to chyba nie koniec. Ale według LORDA to sami nieudacznicy. Jeszcze trochę zostanie sam to zobaczycie jak będzie cudownie w każdym aspekcie życia GMINY. LORD przecież wszystko wie najlepiej i wszystko robi najlepiej.

REKLAMA


REKLAMA