POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Oddział tymczasowy czy izolatorium? Budynek szpitala ma być dostosowany do połowy grudnia

Budynek szpitala w Środzie Śląskiej fot.: echo

Do połowy grudnia część budynku byłego szpitala w Środzie Śląskiej ma być dostosowana na potrzeby izolatorium. Rozważana jest możliwość uruchomienia oddziału covidowego.

Na terenie największych miast wojewódzkich, a także mniejszych ośrodków powiatowych organizowane są tymczasowe szpitale i oddziały covidowe. Dostosowywane są stadiony, hale sportowe, targowe czy hangary. Sytuacja w Środzie Śląskiej jest o tyle prostsza, że istnieje obiekt, w którym w przeszłości świadczone były usługi medyczne, zatem dostosowanie go do odpowiednich standardów wydaje się prostsze.

Początkiem listopada w Starostwie Średzkim podpisano umowę na modernizację budynku szpitala. Zgodnie z kontraktem do końca kwietnia 2021 roku gotowe mają być pomieszczenia na potrzeby poradni chirurgii ogólnej i chirurgii urazowo-ortopedycznej.

Te prace remontowe są kluczowe do rozpoczęcia planowanego przez nas pierwszego etapu przywrócenia usług medycznych w budynku szpitala – komentuje Burdzy. – Dostosowujemy już te pomieszczenia na pierwszym piętrze obiektu, które posłużą jako izolatorium. Będą gotowe w połowie grudnia. Jeśli przy Alei Konstytucji 3 Maja miałby powstać tymczasowy szpital covidowy to również będziemy przygotowani na taką ewentualność – dodaje.

Jeszcze na początku epidemii, w marcu, wojewoda sondował możliwość utworzenia izolatorium na terenie powiatu. Wówczas wskazano możliwość dostosowania budynku dawnego szpitala. Okazuje się, że temat po kilku miesiącach powrócił… Trzy tygodnie temu pracownicy Urzędu Wojewódzkiego wizytowali w Środzie Śląskiej. – Wojewoda wraz z pracownikami merytorycznymi wiedzą czym aktualnie dysponujemy. Widzimy w tej sytuacji pewny rodzaj szansy, żeby usługi medyczne, które planujemy, wróciły do powiatu – mówi Sebastian Burdzy, wicestarosta powiatu średzkiego. – Część osób wymaga hospitalizacji z powodu COVID-19. Myśląc o izolatorium czy nawet tymczasowym oddziale covidowym, myślimy przede wszystkim o naszych mieszkańcach – podsumowuje wicestarosta.

Co z personelem medycznym?

Czy gdyby zaistniała potrzeba organizacji w Środzie Śląskiej oddziału covidowego udałoby się zatrudnić odpowiedni personel medyczny? W takim przypadku proces rekrutacji leżałby po stronie podmiotu, który prowadziłby tymczasowe usługi medyczne. – Dostajemy sygnały od części personelu białego, który wcześniej pracował w szpitalu, że z chęcią wróciłby do pracy tutaj, w Środzie Śląskiej. – podsumowuje wicestarosta.

echo

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Oddział tymczasowy czy izolatorium? Budynek szpitala ma być dostosowany do połowy grudnia

  2020-12-03 19:42:16

  gość: ~sceptyk

  Dożyjemy zobaczymy.

 • 2020-12-04 08:22:44

  gość: ~Ffggg

  Nie dozyjemy bo juz dawno powinien byc otwarty taki czy taki oni maja dylemat

 • 2020-12-04 09:14:55

  gość: ~Rysiek

  Odział tymczasowy izolatorium dla tych co podejmują co miesiąc inne decyzje co do funkcjonowania tego budynku następny pomysł będzie czekamy z niecierpliwością!!!!

 • 2020-12-04 10:11:46

  gość: ~znieczulica

  ostatnio dodany post

  Klepsydry krzyczą, a włodarze.....

REKLAMA


REKLAMA