POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

„Pomagaj Lokalnie”. Harcerze dla Średzkiego Domu Dziecka

Pomagaj Lokalnie, świąteczna zbiórka środków dla podopiecznych Średzkiego Domu Dziecka fot.: pixabay.com

Harcerze z Hufca ZHP Środa Śląska organizują świąteczną zbiórkę pieniędzy dla podopiecznych Średzkiego Domu Dziecka. I Ty możesz wywołać uśmiech na twarzy dziecka.

Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny. Chyba każdy lubi znajdować pod choinką prezenty, niezależnie od ich wartości. Jeszcze przyjemniejszym przeżyciem jest obdarowywanie. Nasi harcerze postanowili sprawić, by również podopieczni Średzkiego Domu Dziecka poczuli radość z otwierania zapakowanych w świąteczny papier, czekających pod kolorową choinką prezentów. Z tej okazji prowadzona jest świąteczna zbiórka pt. „Pomagaj Lokalnie”. Jej celem jest zbiórka pieniędzy, ale również artykułów tj. nowych gier, książek i słodyczy dla dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 18 lat.

Skąd nazwa akcji? Otóż różnego rodzaju zbiórek świątecznych nie brakuje, przeglądając Internet wielu z nas spotkało się zapewne z prośbą o wsparcie. W tym natłoku informacji można zapomnieć, że nie musimy spoglądać daleko i w najbliższym otoczeniu znajdziemy kogoś, komu możemy pomóc, dlatego Pomagajmy Lokalnie!

Zbiórka trwa do Świąt Bożego Narodzenia. Skierowana jest do 14 podopiecznych Średzkiego Domu Dziecka. Większość z nich potrzebuje i marzy głównie o drobnym sprzęcie elektronicznym np. słuchawkach do komputera, głośnikach. Oprócz słodyczy, gier i książek zbieramy również pieniądze, ale gdyby ktoś zechciał sam kupić sprzęt, jak najbardziej może się z nami kontaktować – mówi Urszula Żerdzińska, komendantka Hufca ZHP Środa Śląska.

Podaliśmy informację, że rzeczy do paczek świątecznych można przynosić do harcówek w Środzie Śląskiej i Malczycach, ale jest również możliwość, że po wcześniejszym kontakcie ktoś z naszych instruktorów odbierze rzeczy ze wskazanego adresu na terenie powiatu średzkiego – dodaje.

Harcerze otrzymali już pierwsze wpłaty i deklaracje przekazania materiałów. Wpłat z dopiskiem „Darowizna – Pomagaj Lokalnie Dom Dziecka” można dokonywać na konto Hufca ZHP Środa Śląska o numerze 37 1090 2444 0000 0006 1800 0039 do 21 grudnia. Więcej szczegółów na plakacie informacyjnym poniżej.

echo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA