POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Jeszcze jedenaście rodzin czeka na pomoc. Finał Szlachetnej Paczki już w ten weekend

Zdjęcie ilustracyjne fot.: mpr

Już w najbliższy weekend w całej Polsce odbędzie się tzw. Weekend Cudów, czyli finał Szlachetnej Paczki. 

W powiecie średzkim jest jeszcze kilkanaście rodzin, które potrzebują pomocy. - Ostatnie miesiące były bardzo trudne dla większości z nas. Skutki pandemii uderzyły też w potrzebujących. Wiele z ich problemów jeszcze się pogłębiło, m.in. pogorszyła się sytuacja materialna, wzrosło poczucie dotkliwego osamotnienia, bezrobocie czy wykluczenie cyfrowe. W większości wypadków są sami w swojej biedzie i bezsilności. Chcemy im pomóc - czytamy na stronie internetowej Paczki.

Do wsparcia akcji zachęca także Agnieszka Kogutek, która jest koordynatorką regionalną. Pod swoją opieką ma siedem regionów: Strzelin, Żarów, powiat średzki, Wiązów, Jaworzynę Śląską oraz gminy Malczyce i Miękinia. - Zbierz swoją "paczkę" znajomych i zrób PACZKĘ dla wybranej rodziny. Podziel się dobrem, zasmakuj tych emocji, poczuj satysfakcję z pomagania - informuje koordynatorka.

Potrzebna jest żywność, opał...

W tej chwili jeszcze jedenaście rodzin potrzebuje pomocy. Wśród potrzeb pojawia się m.in. opał, żywność, ubrania, środki czystości, czy sprzęt AGD. W potrzebie są matki wychowujące samotnie dzieci, osoby starsze, samotne oraz rodziny wielodzietne. Szczegółowo potrzeby rodzin zostały opisane na głównej stronie Szlachetnej Paczki (link do strony).

Osoby, które będą chciały wesprzeć rodziny mogą dostarczać potrzebne rzeczy do Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej, gdzie jest magazyn Paczki oddziału średzkiego.

Koordynatorkę Agnieszkę Kogutek zapytaliśmy o to, czy trudno jest dziś pomagać. - Nie, to kwestia podejścia i empatii. Na pewno sytuacja i ograniczenia spowodowane przez Covid-19, zmieniły tempo i zakres pomocy, ale też pandemia zbiera żniwo i bardzo dużo rodzin nie ma co jeść. Martwią się jak przetrwają zimę, jak spędzą święta. Ta myśl napędza dziś wolontariuszy do działania - przyznaje Agnieszka.

echo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA