POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Funkcjonariusze policji sprawdzają czy średzianie przestrzegają zasady zasłaniania ust i nosa

Kontrole policyjne w powiecie średzkim fot.: KPP Środa Śląska

Średzcy policjanci każdego dnia realizują czynności w związku z obowiązującymi na terytorium naszego kraju obostrzeniami. 

Funkcjonariusze kontrolują różnego rodzaju miejsca pod kątem przestrzegania ograniczeń w związku z wprowadzonym stanem epidemii. Nieustannie przypominają o podstawowym nakazie, czyli obowiązku zasłanianiu ust i nosa nie tylko w przestrzeni zamkniętej, ale również na zewnątrz. Dbajmy o siebie i innych.

Policjanci przy współpracy z innymi służbami, w tym Sanepidem oraz funkcjonariuszami Straży Miejskiej i Gminnej każdego dnia sprawdzają różnego rodzaju miejsca pod kątem przestrzegania wprowadzonych obostrzeń w Polsce. Podstawową zasadą jest w tej chwili zasłanianie ust i nosa oraz trzymanie dystansu społecznego, nie tylko w obiektach zamkniętych, ale również w przestrzeni publicznej na zewnątrz. Funkcjonariusze, mając na uwadze bezpieczeństwo powszechne i ochronę życia i zdrowia każdego mieszkańca, zwracają uwagę osobom, które się do tego nie stosują.

Pamiętajmy, by często myć i dezynfekować ręce, zwłaszcza jak przemieszczamy się poza nasze miejsce zamieszkania. Stosujmy się do tego głównie w placówkach handlowych, gdzie gromadzą się większe skupiska ludzi, a co za tym idzie istnieje większe ryzyko zakażenia wirusem.

Dobrym nawykiem jest też używanie rękawic foliowych bądź woreczków przy pakowaniu produktów spożywczych typu pieczywo, warzywa, owoce, czy wyroby cukiernicze.

Policjanci cały czas kontynuują kontrole osób przebywających na kwarantannach. Choć zdecydowana większość osób stosuje się do obowiązku pozostania w swoim miejscu zamieszkania, to jednak zdarzają się sytuacje, kiedy funkcjonariusze nie zastają osób w domach nie nie mogą nawiązać z nimi kontaktu telefonicznego.

Przypominamy i apelujemy! Ważne jest, aby nie opuszczać swojego miejsca zamieszkania i nie utrudniać kontaktu telefonicznego. Pomocna może być aplikacja na telefon komórkowy pn..: KWARANTANNA DOMOWA, która znacznie ułatwi pracę wszystkim służbom.

KPP Środa Śląska

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Funkcjonariusze policji sprawdzają czy średzianie przestrzegają zasady zasłaniania ust i nosa

  2020-12-11 16:27:20

  gość: ~emerytka

  Czy w środzie ukarano kogoś kiedyś za nie zasłanianie ust i NOSA?

 • 2020-12-14 23:38:12

  gość: ~Emeryt

  ostatnio dodany post

  Nikt poważnie nie traktuje tych kontroli!

REKLAMA