POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Trzecia porażka średzkich szczypiornistów

KS Środa Śląska – UKS GOKiS II Kąty Wrocławskie 22:33 fot.: echo

W sobotnim spotkaniu dolnośląskiej III ligi piłki ręcznej KS Środa Śląska uległ na własnym parkiecie rezerwom I ligowego GOKiS-u Kąty Wrocławskie 22:33.

Podopieczni trenera Czesława Dziatkiewicza do meczu z zespołem UKS GOKIS II Kąty Wrocławskie przystąpili w stosunkowo szerokim, 14-osobowym składzie. W to sobotnie popołudnie średzki zespół stać było jedynie na 43 minuty równej gry. Do tego momentu wynik spotkania, kiedy goście prowadzili trzema bramkami, zdawał się jeszcze możliwy do odrobienia. W ciągu blisko 10 minut gospodarze nie potrafili jednak znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza przyjezdnych, tracąc jednocześnie osiem bramek. Też różnicy nie dało się już zminimalizować, a po ostatnim gwizdku sędziego na tablicy świetlnej widniał wynik 22:33. Najskuteczniejszym zawodnikiem KS-u po raz kolejny został Łukasz Szczurkowski. 22-letni skrzydłowy zanotował w tym spotkaniu 7 trafień.

Co po meczu miał do powiedzenia trener gospodarzy Czesław Dziatkiewicz? - Trudno utrzymać dobrą dyspozycję bez treningów. Ze względu na COVID-19 nie możemy trenować w średzkich halach sportowych. Ostatnio dostaliśmy zgodę Pana burmistrza na wynajęcie hali poza gminą Środa Śląska, więc pojawiła się szansa na powtórne budowanie formy. Zawodnikom nie można odmówić zaangażowania. Potrafią przy tym konstruować sporo ciekawych akcji, jednak przy tym pojawia się też sporo błędów, które skutkują utratą bramek. Nie mam absolutnie o to pretensji, gdyż wiem, jak wyglądała gra gdy byliśmy "w ciągu" treningowym, a jak wygląda to teraz - komentuje trener.

Jak na przyszłość zapatruje się średzki zespół? - Niestety w 2021 roku będziemy mięć bardzo okrojony budżet, w związku z czym z pewnością pojawią się trudności organizacyjne prowadzenia klubu. Z doświadczenia wiem, że takie zaciskanie pasa nie wróży nic dobrego – mówi Dziatkiewicz.

KS Środa Śląska – UKS GOKiS II Kąty Wrocławskie 22:33 (11:14)

KS Środa Śląska: Szczurkowski (7), Tomków (5), Juszczak (3), Włodarczewski (3), Zieliński (3), Dziatkiewicz (1), Barcicki, Blicharski, Chrąchol, Cichocki, Dzięcioł, Piasecki, Rosiak-Stojanowski, Żygadło.

Aktualnie KS Środa Śląska zajmuje 7. lokatę, a już w najbliższą sobotę zagra w Mieście Skarbów zaległe spotkanie z rezerwami Zagłębia Lubin.

echo

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Trzecia porażka średzkich szczypiornistów

  2020-12-14 22:45:29

  gość: ~KP Fan

  Burmistrz musi wyrazić zgodę, żeby klub przy braku możliwości trenowania w Środzie wynajął salę poza gminą?

 • 2020-12-16 20:51:13

  gość: ~UM

  @~KP Fan
  Tak, musi otrzymać zgodę, gdyż dotacja dla Klubu została przekazana w ramach konkursu ofert dla klubów sportowych, gdzie zakładano, że treningi mają odbywać się na obiektach znajdujących się na terenie Gminy Środa Śląska. Konkurs było ogłoszony w grudniu 2019 roku, gdy jeszcze o COVID-19 nikt nie myślał, dlatego, żeby dokonać zmiany miejsca prowadzenia treningów konieczna była zgoda Burmistrza.

 • 2020-12-16 22:24:41

  gość: ~KP Fan

  ostatnio dodany post

  @~UM
  Dziękuję za informacje.

REKLAMA