POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Uciekał przed policjantami

Zatrzymano mężczyznę z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów fot.: KPP Środa Śląska

Jechał z podrobionym prawem jazdy i środkami odurzającymi ukrytymi w pojemniku po maści. Po pościgu zatrzymali go policjanci.

Cyklicznie na terenie powiatu średzkiego w ramach działań „Razem na powiaty” służbę pełnią funkcjonariusze z wołowskiej drogówki. - Podczas takich działań, których celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym, policjanci zauważyli pojazd marki VW. Za kierownicą rozpoznali mężczyznę, który posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - informuje asp. sztab. Marta Stefanowska oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Funkcjonariusze zawrócili, aby zatrzymać mężczyznę do kontroli. - Widząc to, kierujący nagle przyspieszył. Nie zareagował też na wyraźne sygnały świetlne i dźwiękowe. W pewnym momencie pojazd wjechał w drogę polną, gdzie po chwili utknął w grząskim gruncie. Wówczas kierujący porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Po kilkuset metrach mężczyzna został zatrzymany - dodaje rzeczniczka. - Przypuszczenia policjantów co do kierującego potwierdziły się. Był nim 34-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego, który posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Nie przeszkodziło mu to jednak w tym, aby okazać policjantom blankiet prawa jazdy. Funkcjonariusze od razu rozpoznali podrobiony dokument - wyjaśnia policjantka.

Podczas przeszukania samochodu funkcjonariusze znaleźli niebieski pojemnik, a w nim białe kryształki. 34-latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Zabezpieczoną substancję poddano testowi, który wskazał, że jest to metaamfetamina. - Na podstawie materiału dowodowego policjanci przedstawili zatrzymanemu trzy zarzuty. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego przez sąd dożywotniego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi oraz nie zatrzymanie się do kontroli. Konsekwencje karne poniesie również za posłużenie się podczas kontroli jako autentycznym podrobionym prawem jazdy. Odpowie też za posiadanie środków odurzających w postaci amfetaminy - podsumowuje Stefanowska.

Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

echo/KPP Środa Śląska

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Uciekał przed policjantami

    2020-12-21 16:49:17

    gość: ~Lolo

    ostatnio dodany post

    To już kryształków na choinkę nie można mieć ????

REKLAMA