POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Wspólne kontrole sanepidu i średzkich policjantów na terenie placówek handlowych

Zdjęcie ilustracyjne fot.: KPP Środa Śląska

Kontrole w zakresie przestrzegania obostrzeń sanitarnych prowadzone są każdego dnia.

Policjanci wraz z pracownikami Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Środzie Śląskiej prowadzą wspólne kontrole placówek handlowo – usługowych na terenie powiatu, które mają na celu sprawdzenie, czy mieszkańcy oraz właściciele i pracownicy sklepów stosują się do zaleceń sanitarnych. Jest to też okazja do przypominania o stale istniejącym stanie zagrożenia zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.

Średzcy policjanci wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej skontrolowali jedno z targowisk na terenie powiatu. Podczas działań funkcjonariusze zwracali uwagę między innymi na respektowanie obowiązku zasłaniania ust i nosa zarówno przez klientów jak też przez sprzedawców, sprawdzają, czy zachowane są wymagane odległości pomiędzy osobami. Wspólne działania prowadzone są również w placówkach handlowo–usługowych.

Funkcjonariusze w dalszym ciągu sprawdzają osoby przebywające na kwarantannach. Dla ułatwienia kontaktu ze służbami warto pamiętać o aplikacji na telefon komórkowy KWARANTANNA DOMOWA.

Policjanci apelują, aby stosować się do obowiązujących ograniczeń i przypominają o wciąż istniejącym realnym zagrożeniu zarażeniem. Bądźmy wszyscy odpowiedzialni zarówno za siebie, jak również za innych.

W najbliższych dniach planowane są kolejne kontrole, gdyż troska o życie i zdrowie jest naszą wspólną sprawą, a wprowadzone przepisy służą ochronie życia i zdrowia.

KPP Środa Śląska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA