POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

„W podziękowaniu dla naszych bohaterów lekarzy”. Akcja uczniów z gminy Kostomłoty

Uczniowie stworzyli akcję w podziękowaniu dla lekarzy fot.: GK

Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza ze szkoły podstawowej w Kostomłotach, przeprowadzili akcję „Mikołajkowa Słodkość”.

Akcja przeprowadzona przez uczniów była w podziękowaniu dla lekarzy oraz wszystkich służb pomocowych zaangażowanych w walkę z COVID-19. Uczniowie chcąc okazać wdzięczność medykom, włączyli się w akcję pieczenia świątecznych pierniczków i babeczek. W kampanię angażowały się całe rodziny. Od procesu pieczenia, przez dekorowanie, a następnie przyniesienie paczuszek do szkoły.

Akcja przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. W pieczenie słodkości włączyli się: nauczyciele, uczniowie oraz przedszkolaki. Był to świetny sposób na integrację i wspólnie spędzony czas. Niesamowite, jak wiele dobrych serc chciało podziękować medykom. Szczególnie wzruszające były dedykacje naszych najmłodszych wolontariuszy pisane niewprawną jeszcze rączką.

Świąteczne pierniczki i babeczki trafiły do Zakładu Usług Medycznych w Kostomłotach, dwóch wrocławskich szpitali: przy ul. Grabiszyńskiej i ul. Koszarowej, do szpitala w Oławie i dwóch aptek. Podziękowań i wzruszeń nie było końca, a uśmiech na twarzach obdarowanych był bezcenny. W tak trudnym dla wszystkich czasie warto poświęcić chwilę, by zrobić coś dobrego dla drugiego człowieka. Wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję jesteśmy wdzięczni za szczodrość i okazane serce.

Gmina Kostomłoty

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • „W podziękowaniu dla naszych bohaterów lekarzy”. Akcja uczniów z gminy Kostomłoty

    2020-12-24 06:45:26

    gość: ~Danusia

    ostatnio dodany post

    Piękna akcja i wspaniali Wolontariusze. Brawo!

REKLAMA