POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Coraz więcej serc w powiecie

Kolejne serca na nakrętki w gminie Miękinia fot.: mpr

Kolejne trzy serca stanęły na terenie gminy Miękinia. To odpowiedź na rosnące zainteresowanie mieszkańców akcja zbierania nakrętek.

Na terenie gminy Miękinia zamontowano już 4 serca na plastikowe nakrętki. Stanęły one w Miękini przy Urzędzie Gminy, w Lutyni przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym, w Wilkszynie przy świetlicy wiejskiej oraz w Pisarzowicach przy przedszkolu.

Serca wypełniają się nakrętkami, które następnie trafiają na cele charytatywne. Nakrętki z serca w Miękini zostały już dwukrotnie przekazane na rzecz leczenia 8-letniego Piotrusia, mieszkańca naszego powiatu. Piotruś cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Nakrętki z pozostałych serc również mogą wspomóc tę akcję. - Wszystkim, którzy się do niej przyłączyli i wciąż przyłączają, wypełniając serca plastikowymi nakrętkami, serdecznie dziękujemy za wasze dobre serca. Jednocześnie zapraszamy do odbierania nakrętek przez wszystkich, którym mogą się one przydać do wsparcia innych akcji charytatywnych - informują pracownicy gminy.

- Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wypełniają serca nakrętkami. Jest to dla nas duże wsparcie w codziennej rehabilitacji naszego synka - mówi pani Natalia, mama chorego na SMA Piotrusia.

echo/Gmina Miękinia

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

REKLAMA