POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Nowy plac zabaw z siłownią w Bukówku

Plac zabaw powstał przy boisku sportowym w Bukówku fot.: UMiG Środa Śląska

21 grudnia odbył się odbiór techniczny nowego placu zabaw z siłownią plenerową w Bukówku. 

To zadanie pochodzące z Budżetu Obywatelskiego 2020. Gmina wydała na to zadanie niespełna 70 tys. zł. 

Plac zabaw powstał przy boisku sportowym. Na ogrodzonym terenie zamontowano m.in. dwie huśtawki, zjeżdżalnie i huśtawkę wagową, pojawiła się także ławka. Oprócz tego, w głębi placu powstały elementy siłowni zewnętrznej.

To było bardzo potrzebne miejsce w Bukówku, o czym świadczy zgłoszenie tego projektu do Budżetu Obywatelskiego – komentuje radny Zdzisław Kruszelnicki. ­– Myślę, że okoliczne dzieci będą zadowolone z efektu prac i jak tylko pogoda na to pozwoli, będą korzystać z tego miejsca – dodaje radny Kruszelnicki.

Pomysłodawcą i autorem projektu do Budżetu Obywatelskiego był Piotr Seredyński, sołtys Bukówka. – Bardzo liczyliśmy na to, że nasz pomysł wygra, a w głosowaniu pomagały nam okoliczne miejscowości, za co bardzo dziękuję – mówi sołtys Piotr Seredyński.

Bardzo się cieszę, że projekty z terenów wiejskich wygrywają w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego – komentuje Rafał Ratuszniak z Wydziału Rozwoju Przedsiębiorczości, koordynator Budżetu Obywatelskiego.

Prace wykonywała firma Magic Garden z Pakościa. Średzki magistrat wydał na tę inwestycję niecałe 70 tys. zł.

UMiG Środa Śląska

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Nowy plac zabaw z siłownią w Bukówku

  2020-12-28 11:50:19

  gość: ~Ona

  Może redakcja podejmie temat placu zabaw dla dzieci w Szczepanowie. Redakcja gazety land omija temat. Placu zabaw brak jedyny przy Szkole zamkniety. Na ulicy Długiej jest ale trawa po kolana i praktycznie nie uczęszczany ze względu na niska atrakcyjność a dwa tylko dla starszych dzieci.

 • 2020-12-29 09:58:32

  gość: ~Vvvvvvvv

  Jaka to redakcja to prpaganda czlowieku

 • 2020-12-29 12:06:20

  gość: ~Kopiuj wklej

  ostatnio dodany post

  @~Vvvvvvvv
  W każdej z dwóch średzkich gazet są tylko przedruki ze stron internetowych urzędów, instytucji i innych np. szkół i przedszkoli. Pozowane zdjęcia urzędników, sesji i nic więcej, żadnych własnych artykułów, informacji o tym, co siędzieje w powiecie. Ale nie sztywnych laurek tylko wydarzeń, informacji, które interesują mieszkańców. Takiego portalu brakuje.

REKLAMA