POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Pili razem alkohol. Podczas sprzeczki 23-latek ugodził nożem znajomego w okolicę szyi

Zdjęcie ilustracyjne fot.: KPP Środa Śląska

23-letni mężczyzna ugodził nożem swojego znajomego. Poszkodowany z poważnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala.

Średzcy policjanci bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali sprawcę ugodzenia nożem. - Funkcjonariusze ustalili, że 23-letni mężczyzna spożywał alkohol wspólnie z kilkoma osobami. W pewnym momencie pomiędzy nim a jednym z uczestników doszło do sprzeczki, podczas której sprawca chwycił za nóż kuchenny i ugodził pokrzywdzonego w okolicę szyi - informuje asp. sztab. Marta Stefanowska oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Ranny mężczyzna został zabrany przez pogotowie do szpitala. Sprawca trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymany 23-latek był nietrzeźwy. Miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. - Śledczy na miejscu przesłuchali świadków, zabezpieczyli ślady, w tym również narzędzie służące do popełnienia przestępstwa w postaci noża. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu. Wobec sprawcy sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy - wyjaśnia rzeczniczka.

Zatrzymanemu mężczyźnie grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

echo/KPP Środa Śląska

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Pili razem alkohol. Podczas sprzeczki 23-latek ugodził nożem znajomego w okolicę szyji

  2021-01-01 17:13:55

  gość: ~belfer

  Policja stwierdza uderzenie w okolice szyi, zaś redakcja "poprawia" na okolice SZYJI. Wygląda na to, że teraz policjanci lepiej wykształceni niż redaktorzy

 • 2021-01-08 19:16:43

  gość: ~antek

  ostatnio dodany post

  @~belfer
  Za PRL-u krążyły dowcipy o niezbyt lotnych milicjantach, a tu wprost niewiarygodnych anegdot dostarcza redakcja;)

 • 2021-01-04 10:46:55

  gość: ~belfer

  a przepraszam i dziękuję?

 • 2021-01-07 21:49:30

  gość: ~Redakcja

  @~belfer oczywiście przepraszamy i dziękujemy :)

REKLAMA