POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

7 jednostek OSP z terenu gminy Udanin z dofinansowaniem

Dofinansowanie OSP w gminie Udanin fot.: mpr

Już niebawem kolejny sprzęt o wartości prawie 300 tysięcy złotych zostanie rozdysponowany.

W roku bieżącym w ramach Ogólnopolskiego Program wsparcia dla Ochotniczych Straży Pożarnych pn.”Mały Strażak” z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu 7 jednostek OSP z terenu Gminy Udanin otrzymało łącznie dofinansowanie w wysokości 117.437,97. Wielkość dofinansowania ze środków WFOŚiGW o jakie mogły się ubiegać jednostki wynosiła do 70 procent kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia. Maksymalna kwota dotacji to 20 tysięcy złotych.

Łączna wartość zadania wyniosła 170.957,83 zł, w tym:

 • kwota dotacji z WFOSiGW wyniosła - 117.437,97 zł,
 • kwota dotacji z budżetu Gminy Udanin - 22.200,00 zł
 • kwota wkładu własnego jednostek OSP - 31.319,88 zł

Z punktu widzenia ochotniczych straży pożarnych najistotniejsze jest finansowanie ich działalności przez jednostki samorządu terytorialnego, ponieważ one w największym zakresie biorą udział w finansowaniu działalności OSP. W ramach wkładu własnego do programu „Mały Strażak” stanowiącego 30% kosztów kwalifikowanych, Gmina Udanin przyznała dotacje celowe ochotniczym strażom pożarnym z terenu Gminy Udanin na zakup sprzętu i wyposażenia w łącznej kwocie 25.900,00 zł.
- Już niebawem będzie rozdysponowany kolejny sprzęt o wartości prawie 300 tyś zł, który Gmina Udanin zakupiła dzięki dotacji z Ministerstwa Sprawiedliwości - informują pracownicy gminy.
- Dziękuje Prezesom OSP za zaangażowanie i poświęcony czas oraz współpracę z pracownikami Gminy, którzy pomagali w przygotować wnioski i dokumentację - dodaje Wojciech Płaziuk wójt gminy Udanin.

Gmina Udanin

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • 7 jednostek OSP z terenu gminy Udanin z dofinansowaniem

  2021-01-18 20:06:28

  gość: ~WojcieCHU Jest AFERA

  ostatnio dodany post

  https://fakty.tvn24.pl/fakty-po-poludniu,96/walbrzych-kolejne-tasmy-pis-kontrowersje-wokol-przyznawania-srodkow,1045824.html

REKLAMA