POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Komisja doraźna nie stwierdziła naruszenia dyscypliny finansów publicznych w średzkim magistracie

Urząd Miasta i Gminy Środa Śląska fot.: echo

Celem komisji było szczegółowe zbadanie wszelkich okoliczności sprawy związanej z pismem Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych.

O sprawie informowaliśmy w artykule "Środa Śląska: Komisja doraźna wyjaśnia domniemane naruszenia dyscypliny finansów publicznych", który powstał w oparciu o udostępnione przez Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych pismo, a także informacje uzyskane od burmistrza w odpowiedzi na zapytanie w tym temacie.

30 grudnia odbyła się sesja Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej. Jedym z punktów było podjęcię uchwały nr 171/2020 ściśle związanej z pracą komisji doraźnej. W skład komisji wchodzili Arkadiusz Lisiecki - przewodniczący, Wioletta Borkowska - wiceprzewodnicząca, Zdzisław Kruszelnicki - członek. 

Komisja obradowała na trzech posiedzeniach 3, 10 oraz 17 grudnia. Po przeanalizowaniu sprawy komisja stwierdziła, że w Urzędzie Miasta i Gminy w Środzie Śląskiej nie doszło do naruszenia dyscypliny finansów publicznych oraz zawnioskowała do Rady Miejskiej o podjęcie stosownej uchwały. Chętnych do dyskusji w tym temacie nie było. Radni płynnie przeszli więc do głosowania i stosunkiem 11 głosów za i dwoma wstrzymującymi się uchwała została przyjęta.

echo

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA