POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Do czterech razy sztuka? Czy ulica Spacerowa i Mostowa doczekają się remontu?

Ul. Spacerowa w Środzie Śląskiej fot.: echo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Urząd Miejski w Środzie Śląskiej opublikował kolejny już przetarg na wykonanie nowych nawierzchni asfaltowych na drogach gminnych na terenie miasta.

Chodzi o ulicę Spacerową i Mostową. W ramach inwestycji na odcinku 147 metrów ulicy Spacerowej planowane jest wykonanie nowej konstrukcji jezdni bitumicznej, regulacja i pokrycie asfaltem istniejących płyt betonowych oraz realizacja wjazdów indywidualnych i poboczy utwardzonych. Nowej nawierzchni doczekać ma się także plac manewrowy znajdujący się na wjeździe od ulicy Malczyckiej.

Poprawy ma ulec także nawierzchnia przy ulicy Mostowej. Planowany remont ma obejmować fragment bocznej drogi prowadzący do bloków nr 9a, 9b i 9c, szeregu garaży i infrastruktury sportowej. Regulacji mają zostać poddane istniejące studzienki, a wzdłuż ciągu garaży przewidziany jest ściek z prefabrykatów betonowych.

Pierwszy przetarg dotyczący przebudowy tych dwóch ulic został ogłoszony we wrześniu zeszłego roku. Został unieważniony. Gmina Środa Śląska zamierzała przeznaczyć na sfinansowanie zadania 185 tys. zł, natomiast jedyna oferta, która wpłynęła, opiewała na blisko 310 tys. zł

Analogiczna sytuacja miała miejsce pod koniec października. Drugi przetarg został unieważniony. Tym razem gmina planowała przeznaczyć 220 tys. złotych, zaś oferent złożył identyczną ofertę. Na początku listopada ogłoszono trzeci przetarg, w którym dopuszczono składanie ofert częściowych. Pomimo rozbicia inwestycji na dwa zadania oferta po raz kolejny opiewała na blisko 310 tys. zł, a przetarg został unieważniony.

Do trzech, czterech razy sztuka?

Czy ratusz się poddał? Nic bardziej mylnego. 31 grudnia został ogłoszony czwarty już przetarg na rewitalizację ulic. Z tą różnicą, że dodano do niego jeszcze jedną drogę, którą gmina planuje wyremontować. 


Ul. Leśna w Środzie Śląskiej - fot. echosredzkie.pl

Jest szansa, że po dwóch latach od oddania do użytku budynku osiedla socjalnego w Środzie Śląskiej, remontu doczeka się ulica Leśna, która prowadzi do mieszkań. W tej chwili droga usłana jest dziurami i śmiało można stwierdzić, że jest to jedna z gorszych dróg w mieście. Jeśli znajdzie się wykonawca, to w pierwszym etapie samorząd chce, aby rozebrać istniejącą nawierzchnię oraz wykonać nową, asfaltową na pełnej podbudowie. W planach jest także wykonanie chodnika z kostki betonowej i ułożenie trasy kablowej pod przyszłe oświetlenie.

Termin składania ofert mija w czwartek 14 stycznia. Jeśli tym razem uda się wyłonić wykonawcę, to wszystkie trzy inwestycje drogowe powinny być gotowe do końca czerwca tego roku. 

echo

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Do czterech razy sztuka? Czy ulica Spacerowa i Mostowa doczekają się remontu?

  2021-01-12 10:23:03

  gość: ~Mleczarska

  "W tej chwili droga usłana jest dziurami i śmiało można stwierdzić, że jest to jedna z gorszych dróg w mieście". Szanowny panie burmistrzu Ruciński są inne ulice w jeszcze gorszym stanie ale od lat nie doczekały się remontu za poprzedniego burmistrza a i pan który obiecywał "wyższy poziom rozwoju" takiej potrzeby też nie widzi. Jedną z takich ulic jest ul. Mleczarska. Pełna dziur, błotnista, brudna, zaniedbana od wielu, wielu lat, ale panu to najwyraźniej nie przeszkadzało i chyba nie przeszkadza. Najwyraźniej panu burmistrzowi Rucińskiemu taki widok wzdłuż zabytkowych murów obronnych, parku i prawie w centrum miasta nie przeszkadza i w pełni go akceptuje?

 • 2021-01-12 19:58:29

  gość: ~Mieszkanka spacerowej

  @~Mleczarska
  Proszę pisać pisma i walczyć wraz z mieszkańcami. Spacerowa jest ciut załatana dzięki naszej walce o nową nawierzchnię. Walka trwa już ponad 2 lata... I proponowane rozwiazanie nie jest szczytem marzeń mieszkańców... Ale zrobią jedno jak będzie trzeba zacznie się walczyć o następne.
  Tylko to trzeba oficjalnie przez pisma, bo inaczej będą wiecznie zlewać...

 • 2021-01-12 10:47:39

  gość: ~Krzysztof

  Przy ulicy Mleczarskiej to akurat należy zacząć od remontu murów miejskich. Serce sie kraja jak się patrzy na stan murów. W Środzie istnieje Towarzystwo Miłośników Ziemi Średzkiej- może wy się zainteresujecie tematem?
  A na remont ulic to wolałbym poczekać, aż ktoś inny zostanie burmistrzem, bo obecnie wykonywane drogi to skandal, chdzi o te wysokie, bezsensowne krawężniki, w razie mijania się dwóch pojazdów nie ma gdzie zjechać, do tego wszędzie progi niszczące auta i szerokość drogi w niektórych miejscach na jeden pojazd- patrz ul. Orla.Przecież projekt można dopasować do współczesnych warunków i logicznie zaplanować.

 • 2021-01-12 22:26:18

  gość: ~Xyz

  ostatnio dodany post

  Brak informacji w ilu etapach nastąpi realizacja...:D

REKLAMA