POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Jednostki OSP z terenu gminy Udanin dostały nowy sprzęt i wyposażenie za ponad 300 tys. złotych

Przekazanie nowego sprzętu dla strażaków fot.: Gmina Udanin

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

7 stycznia odbyło się oficjalne przekazanie nowego sprzętu i wyposażenia dla jednostek ochotniczych straż pożarnych z terenu gminy Udanin.

Sprzęt dla wszystkich siedmiu jednostek OSP z terenu gminy, udało się zakupić w ramach dwóch projektów: dotyczących doposażenia jednostek OSP z terenu gminy Udanin oraz doposażenia jednostki OSP Udanin w sprzęt ratownictwa technicznego, współfinansowanych ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. wójt Wojciech Płaziuk, poseł na Sejm RP Paweł Hreniak, wicewojewoda Bogusław Szpytma, radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Damian Mrozek, asystent biura poselskiego posłanki Beaty Kempy – Krzysztof Tarnacki oraz prezesi jednostek straży pożarnej z terenu gminy Udanin. - Dzięki wsparciu z Funduszu Sprawiedliwości strażacy z terenu gminy Udanin, otrzymali specjalistyczny sprzęt pożarniczy. Podczas uroczystości wręczono gratulacje i przekazano sprzęt o łącznej wartości ponad 302 tys. złotych, z czego dofinansowanie z Ministerstwa Sprawiedliwości wyniosło ponad 293 tys. złotych, przy wkładzie własnym gminy Udanin w wysokości około 9,3 tys. złotych - informują urzędnicy.
 
- Warto podkreślić, że jest to trzecia tego typu dotacja, która trafia na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców gminy. Łączna kwota pozyskanych dotacji dla OSP za pośrednictwem Ministerstwa Sprawiedliwości, to ponad 500 tys. złotych. W przeciągu dwóch lat znacząco wzrósł budżet na utrzymanie OSP i zakup sprzętu - mówi wójt Wojciech Płaziuk. - Zakupiliśmy we współpracy z prezesami dwa nowe średnie samochody i jeden używany za kwotę prawie 1 mln 600 tys. złotych. To dzięki prezesom i druhom w gminie Udanin funkcjonuje siedem jednostek, to druhowie bezinteresownie poświęcają swój czas, dlatego serdecznie jeszcze raz im za wszystko dziękuję, życząc "tyle powrotów, co wyjazdów". Swoje podziękowania kieruje do pracowników urzędu gminy, którzy pomagają przygotowywać i rozliczać wnioski - podsumowuje wójt.

echo/ Gmina Udanin

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE

 • Jednostki OSP z terenu gminy Udanin dostały nowy sprzęt i wyposażenie za ponad 300 tys. złotych

  2021-01-07 21:07:12

  gość: ~Ggggghr

  Chyba wladze udanina dzialaja razem z pis jak miekinia tez wszystko robia ale to mafia kaczora

 • 2021-01-09 10:23:17

  gość: ~gruby

  ostatnio dodany post

  @~Ggggghr


  Nie ma lepszego wójta w rzeczypospolitej!!!

REKLAMA