POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Trenerska karuzela rozkręcona. Zmiany szkoleniowców w Rakoszycach, Miękini i Lenartowicach

Trener Jacek Kucharski poprowadzi Błyskawicę Lenartowice fot.: ph - echosredzkie.pl

Przerwa zimowa często przynosi wiele zmian w klubach piłkarskich. Do kilku roszad na stanowiskach trenera doszło w zespołach z powiatu średzkiego.

Po półrocznej przygodzie w Zielonych Rakoszyce ze stanowiska trenera zrezygnował Adam Zenka. – Trenerowi Zence dziękujemy za pracę, jaką wykonał dla naszego klubu przez pół roku. Niewątpliwie pod Twoimi skrzydłami Adam, nasz zespół podniósł poziom sportowy. Zrozumieliśmy też, jaką drogą należy podążać, aby się dalej rozwijać. Doceniamy trud i zaangażowanie, jakie włożyłeś w nasz klub. Życzymy powodzenia w dalszej przygodzie trenerskiej – tak w grudniu za pracę na rzecz Zielonych dziękował zespół z Rakoszyc.

W ubiegły piątek klub podał nazwisko następcy. 8. drużynę wrocławskiej A-klasy w rundzie wiosennej poprowadzi Przemysław Sztyler. Nowy szkoleniowiec rakoszyckiego zespołu ma duże doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Pracował m.in. w PKS Łany, Polonii Warszawa, Akademii Piłkarskiej Fair Play Wrocław czy w chińskim FC Sino German Guiyang-Guizhou. Doświadczenie w seniorskim futbolu zbierał w MKS Siechnice i KS Brochów. Trener ma za sobą również staż w Piaście Gliwice.

Do zmiany na ławce trenerskiej doszło także w Pogoni Miękinia. Z klubem rozstał się Tomasz Piątkowski, a jego miejsce zajmie Krystian Januszewski. Nowy szkoleniowiec Pogoni pracował wcześniej w A-klasowym Borze Oborniki Śląskie, gdzie łączył funkcję wiceprezesa, trenera zespołu seniorów oraz koordynatora grup młodzieżowych. Podczas 2,5-rocznego pobytu w klubie Bór dwukrotnie zajmował 2. miejsce w A-klasowej tabeli. Trener Januszewski pracował wcześniej m.in. w MKP Wołów czy Orle Prusice.

Po 15 meczach rundy jesiennej Pogoń Miękinia zajmuje 5. miejsce w tabeli A-klasy ze stratą 13 punktów do lidera.

Piłkarska wiosna ciekawie zapowiada się w Lenartowicach. W sobotę miejscowa Błyskawica ogłosiła, że pracę w 11. drużynie wrocławskiej B-klasy zaczyna trener Jacek Kucharski. Szkoleniowiec, który podczas swojej 5-letniej przygody wprowadził Mechanika Brzezina z B klasy do IV ligi, oficjalnie rozstał się z klubem końcem listopada.

Klub z Lenartowic postawił na gruntowne zmiany. Wraz z utalentowanym trenerem Kucharskim chcemy wyciągnąć drużynę z B klasowego marazmu, zrobiliśmy nową płytę, nawodnienie, mamy świetnie przygotowany obiekt. W kolejnych sezonach chcemy walczyć o najwyższe cele. Pan Kucharski zapewni nam właściwe szkolenie, reszta jest już właściwie przygotowana, pozostaje liczyć na mocne zaangażowanie zawodników – mówi za pośrednictwem mediów społecznościowych zarząd klubu na czele z Ryszardem Szeligą.

Wcześniej informowaliśmy również, że zespół Polonii Środa Śląska poprowadzi Grzegorz Sajewicz.

echo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA