POWIAT ŚREDZKI
Echo Średzkie

Dzieci do szkół wrócą po feriach. Pozostałe obostrzenia będą przedłużone

Zdjęcie ilustracyjne fot.: Adam Guz / KPRM

W poniedziałek 11 stycznia odbyła się konferencja prasowa, podczas której m.in. minister Adam Niedzielski poinformował o przedłużeniu panujących obostrzeń.

Przypomnijmy, że od 28 grudnia zamknięte są m.in. galerie handlowe oraz hotele. Te obostrzenia będą obowiązywać jeszcze do 31 stycznia. Wciąż są zamknięte także restauracje, kina oraz szkoły. Jest jednak szansa, że pierwsi uczniowie wrócą do szkoły już po feriach. Najmłodsi - uczniowie klas I-III od poniedziałku 18 stycznia wrócą do szkolnych placówek. Zajęcia będą odbywać się w reżimie sanitarnym. Pozostali uczniowie będą mieli zajęcia w trybie zdalnym.

Co z pozostałymi obostrzeniami?

Rząd zdecydował o utrzymaniu po 18 stycznia wszystkich dodatkowych obostrzeń. - Z mojej strony będę rekomendował przedłużenie tych obostrzeń, z którymi mamy do czynienia, a szczególnie tych - przyjrzenie się im, przeanalizowanie - które dotyczą okresu feryjnego, tak żebyśmy w ferie rzeczywiście zostali w domach i spędzili je bezpiecznie, po to właśnie, by uniknąć trzeciej fali - mówił minister Adam Niedzielski.

Do końca stycznia mają wciąż obowiązywać m.in.:

 • zakaz zgromadzeń powyżej pięciu osób,
 • obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej,
 • zachowania dystansu 1,5 m

Styczeń to także kolejny miesiąc, kiedy zamknięte będą restauracje, galerie handlowe, kina, stoki narciarskie, boiska, siłownie, centra sportowe, w których mogą przebywać jedynie osoby, które profesjonalnie uprawiają sport. Czynne będą tylko hotele pracownicze i te dedykowane medykom.

 

echo

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Dzieci do szkół wrócą po feriach. Pozostałe obostrzenia będą przedłużone

  2021-01-12 15:26:32

  gość: ~Matka

  ostatnio dodany post

  ezy dzieci będą nosić maseczki na twarzy.

REKLAMA